Czas
Kursy
1.01
1000

Cracovia – Warta

01.03.2024 18:00,
Autor zapowiedzi:
pic

SKRUSZYĆ MUR. Zarówno Cracovia, jak i Warta w swoich ostatnich meczach ligowych pokazały, co jest ich silną stroną. Mianowicie skuteczna gra w defensywie, która daje regularny dopływ punktów. Co ciekawe w 2023 roku w ligowej rywalizacji dwa bezpośrednie starcie pomiędzy „Pasami” i Wartą kończyły się bezbramkowymi remisami. Czy i tym razem na początek dwudziestej trzeciej serii spotkań Ekstraklasy nie padnie za wiele goli?

Cracovia – nawiązując do ostatniego starcia z Piastem w Gliwicach zakończonego wynikiem 0:0 Jacek Zieliński stwierdził: Nie będę mówił pięknych słów, bo nie było to widowisko dla koneserów futbolu. Był to przeciętny mecz. Prawda jest taka, że te nasze ostatnie spotkania z Piastem, bo to nie jest tylko historia tego meczu, ale jak ktoś prześledzi nasze konfrontacje, to te mecze są bardzo zamknięte. Jedna bramka decyduje o przebiegu. Jednak starcia z Wartą również nie generują zbyt wielu bramek, gdyż osiem ich poprzednich starć o stawkę kończyło się zdobyciem maksymalnie dwóch goli.


Warta - Dawid Szulczek i jego zespół już na dobre włączyli tryb „Warta”, czyli zespołu maksymalnie skupionego na skutecznym uprzykrzaniu poczynań ofensywnych rywali. Dwa ostatnie spotkania to bezbramkowe remisy. W tych potyczkach zespół z Poznania oddał „aż” jeden celny strzał na bramkę rywali. Słowa trenera Szulczka idealnie to wszystko podsumowują: „Ogarnęliśmy” się w obronie, mało przestrzeni zostawiamy przeciwnikowi. Jesteśmy bardzo dobrze przygotowani motorycznie. Ławka rezerwowych jest mocniejsza. Widzę dużo dobrych rzeczy, ale musimy dołożyć więcej pod bramką przeciwnika.


Prognoza: spodziewam się w tej rywalizacji podobnego starcia, do tych które można było zobaczyć podczas ostatniej kolejki w Gliwicach czy Grodzisku (gdzie gra Warta) zakończonych wynikami 0:0. Jak wspomniałem na wstępie bezpośrednia rywalizacja tych drużyn na poziomie najwyższej klasy rozgrywkowej to zawsze starcia, w których pada bardzo niewiele goli. Mianowicie w ostatnich 8 meczach Cracovii przeciwko Warcie we wszystkich rozgrywkach (7 w Ekstraklasie i jeden w Pucharze Polski) padało poniżej 2,5 gola, a w 2023 roku w ich dwóch potyczkach zanotowano bezbramkowe remisy. Co więcej w żadnych z tych wspomnianych ośmiu spotkań nie zdarzyło się, aby obie drużyny trafiły do siatki. Proponowane typy: poniżej 2,5 gola (kurs 1,61)/ obie drużyny strzelą gola - NIE (kurs 1,7).