Czas
Kursy
1.01
1000

Crystal P. - Aston Villa

19.05.2024 17:00,
Autor zapowiedzi: Mirosław Dudek

Zapowiedzi

17.6.2024

pic

WYSOKIE LOTY ORŁÓW. Crystal Palace wygrał pięć z sześciu ostatnich meczów ligowych i możliwe, że zakończy ten sezon nawet w górnej części tabeli. Do tego potrzebne jest zwycięstwo nad Aston Villą i przegrane Brighton, oraz Bournemouth. Orły nigdy nie przegrały meczu kończąc sezon Premier League na Sellhurst Park, w takich spotkaniach zanotowały 7 zwycięstw i 4 remisy. Aston Villa po raz pierwszy od 28 lat zakończy rozgrywki w TOP4. Ciekawostką jest, że pod wodzą Unaia Emery'ego The Villans 10 razy gościli w Londynie i nie przegrali żadnego z tych spotkań, notując 7 zwycięstw i 3 remisy. 

Crystal Palace   – kontuzjowany jest Will Hughes. Zawieszony jest Naouirou Ahamada. Do gry powinien być gotowy Jefferson Lerma.

Aston Villa   – do listy kontuzjowanych graczy dołączyli Youri Tielemans i Nicolo Zaniolo, kontuzjowani są również Morgan Rogers i Matty Cash.

 

CIEKAWOSTKI STATYSTYCZNE:

·       Crystal Palace wygrał 7 meczów Premier League na Sellhurst Park przeciwko Aston Villi, z żadnym innym rywalem nie ma tylu zwycięstw w tych rozgrywkach.

·       Aston Villa może ustrzelić dublet ligowy kosztem Palace po raz pierwszy od sezonu 1980/81.

·       Crystal Palace może zakończyć rozgrywki na 10-tym miejscu. Tylko raz Orły kończyły sezon równie wysoko w Premier League – 2014/15.

·       Orły zdobyły 16 punktów w ostatnich 6 meczach Premier League.

·       Aston Villa zakończy sezon w TOP4 po raz pierwszy od roku 1996.

·       The Villans zdobyli już 76 goli, to ich najlepszy dorobej w najwyższej klasie rozgrywek od sezonu 1960/61 (78).

Prognoza: Orły są w uderzeniu, wygrały pięć z sześciu ostatnich meczów, atak w składzie Eberechi Eze, Michael Olise i Jean-Philippe Mateta sieje postrach w szeregach defensywy rywali. Najważniejszym zadaniem zarząd Palace na letnie okienko transferowe, będzie zatrzymanie wspomnianej trójki na Sellhurst Park. Aston Villa po raz pierwszy w swojej historii zakończy rozgrywki w TOP4 Premier League i po raz pierwszy zagra w Champions League. The Villans mają poczucie spełnionego zadania i myślami są już chyba na wakacjach. Motywacja jest po stronie Orłów, którzy będą chcieli zagrać atrakcyjny futbol przed własnymi fanami na Sellhurst Park. W tym meczu możemy też oczekiwać bramek. Crystal Palace zdobywał gole w każdym z 11-tu ostatnich spotkań domowych w Premier League, a w pięciu ostatnich spotkaniach Orły wpakowały rywalom aż 15 goli. Z kolei w czterech ostatnich meczach ligowych z udziałem Aston Villi padło również 15 bramek. Proponowane typy: zwycięstwo Crystal Palace – kurs 1,81/obie drużyny strzelą gola i powyżej 2,5 gola – kurs 1,57.