Czas
Kursy
1.01
1000

Crystal P. - Chelsea

12.02.2024 21:00,
Autor zapowiedzi: Mirosław Dudek
pic

HISTORYCZNY MECZ DLA OBU KLUBÓW? Chelsea może wygrać 13-ty mecz z rzędu przeciwko Crystal Palace, a nigdy w swojej historii nie pokonała jednego rywala w tylu kolejnych spotkaniach. Z kolei Orły nigdy nie przegrały 13 meczów z rzędu grając z tym samym przeciwnikiem. Biorąc pod uwagę, że gospodarze zagrają bez dwóch swoich najlepszych napastników (Eberechi Eze, Michael Olise), oraz fakt że Mauricio Pochettino mierzył się z Royem Hodgsonem sześć razy i zawsze był górą, to wiele wskazuje, że ta rekordowa seria może zostać ustanowiona w poniedziałkowy wieczór na Sellhurst Park. W tych derbowych starciach nie ma mowy o kompromisie, od 26 spotkań Premier League nie zanotowano tutaj podziału punktów

Crystal Palace   – kontuzjowani są kluczowi gracze Orłów, Eberechi Eze, Michael Olise, Marc Guehi, Jesurun Rak-Sakyi i Cheick Doucoure. Niepewny jest udział w tym meczu Joela Warda.

Chelsea   – niepewny jest udział w tym meczu Benoit Badiashile, Levi Colwill. Bliski powrotu do gry jest Trevor Chalobah. Kontuzjowani są Marc Cucurella, Reece James, Romeo Lavia i Robert Sanchez.

 

CIEKAWOSTKI STATYSTYCZNE:

·       Crystal Palace nie potrafił zachować czystego konta w żadnym z ostatnich 12-tu meczów Premier League, to obecnie najdłuższa tego typu seria.

·       Roy Hodgson w roli menadżera przegrał 16 meczów mierząc się z Chelsea, z żadnym innym rywalem nie ma tyle porażek.

·       Połowa z 26 bramek zdobytych w tym sezonie przez Palace, została zdobyta przy udziale któregoś z dwójki Eze, Olise. Obu tych napastników zabraknie w poniedziałkowy wieczór.

·       Chelsea może po raz pierwszy w tym sezonie przegrać 3 ligowe mecze z rzędu.

·       Chelsea może stracić powyżej jednego gola w siódmym kolejnym meczu ligowym, czego nie doznała od roku 1990.

·       Mauricio Pochettino wygrał 12 z 14 meczów Premier League prowadząc swoje drużyny przeciwko Crystal Palace.

 

Prognoza: Crystal Palace wygrał tylko 1 z 14 ostatnich meczów w różnych rozgrywkach i pozycja Roya Hodgsona jest coraz słabsza, menadżer Orłów jest kandydatem numer 1 do zwolnienia wśród szkoleniowców w Premier League. Fatalnie spisuje się defensywa The Eagles, nie potrafiła zachować czystego konta od 12-tu meczów, a w czterech ostatnich spotkaniach ligowych straciła aż 12 bramek. Pozycja Mauricio Pochettino też nie jest mocna, wszak Chelsea przegrała 2 ostatnie mecze Premier League i w obu traciła po 4 bramki. Humory trochę poprawiło zwycięstwo na wyjeździe z Aston Villą w Pucharze Anglii. Chelsea wygrała 13 meczów z rzędu mierząc się z Crystal Palace i moim zdaniem przedłuży tę serię, zwłaszcza, że w szeregach Orłów zabraknie trzech kluczowych graczy – Marco Guehi, Eberechi Eze i Michaela Olise. Zakładam, że Chelsea zdominuje to spotkanie będzie atakować rywali, w ostatnim przegranym meczu ligowym z Wolves piłkarze The Blues wykonali aż 10 rzutów rożnych. Proponowane typy: zwycięstwo Chelsea w HICIE DNIA – kurs 1,8/Chelsea strzeli powyżej 1,5 gola – kurs 1,74/Bet Builder – Chelsea lub remis i Chelsea wykona powyżej 4,5 rzutów rożnych – kurs 2,1.