Czas
Kursy
1.01
1000

Crystal P. - West Ham

21.04.2024 16:00,
Autor zapowiedzi: Mirosław Dudek

Zapowiedzi

22.5.2024

pic

NIE OTWIERAĆ WYNIKU. Crystal Palace wygrał 4 z ośmiu ostatnich meczów przeciwko West Ham, ciekawostką jest fakt, że za każdym razem w tych spotkaniach Młoty otwierały rezultat. Kiedy to ekipy zmierzyły się po raz ostatni na Sellhurst Park, niemal dokładnie przed rokiem, już w 9 minucie bramkę dla gości strzelił Soucek, ale jeszcze do przerwy Orły odpowiedziały trzykrotnie. Ostatecznie tamten mecz zakończył się wynikiem 4:3. Palace przed tygodniem odniósł sensacyjne zwycięstwo nad Liverpoolem na Anfield. To był dopiero piąty przypadek w tym sezonie kiedy zagrali razem Eberechi Eze i Michael Olisse. Ciekawe, jaką pozycję zajmowałaby teraz drużyna Orłów, gdyby ta dwójka była do dyspozycji przez cały sezon. West Ham dzielnie stawiał czoła Bayer Leverkusen w Lidze Europy, ale ostatecznie odpadł. Czy w przyszłym sezonie ponownie zobaczymy Młoty w europejskich pucharach? 

Crystal Palace   – kontuzjowany jest Jefferson Lerma. Do gry powinien być gotowy Rob Holding. Niepewny jest udział w tym meczu Chrisa Richardsa, Joela Warda i Willa Hughesa.

West Ham   – niepewny jest udział w tym meczu Jarroda Bowena, podobnie jak Nayefa Aguerda, Dinosa Mavropanosa, Kalvina Phillipsa i Alphonse’a Areoli.

 

CIEKAWOSTKI STATYSTYCZNE:

·       West Ham zdobywał bramki w każdym z 19-tu ostatnich meczów Premier League  przeciwko Crystal Palace, to najdłuższa tego typu seria Młotów w najwyższej klasie rozgrywek.

·       Crystal Palace przed tygodniem sensacyjnie wygrał na Anfield z Liverpool. W tym sezonie Orły nie zaliczyły jeszcze dwóch zwycięstw z rzędu.

·       Orły wygrały w tym sezonie tylko 1 z 12 meczów derbowych, 3:1 z Brentford w grudniu.

·       Po raz 250 w Premier League może zagrać Nathaniel Clyne.

·       West Ham przegrał 8 z 12 ostatnich spotkań wyjazdowych w różnych rozgrywkach.

·       Michail Antonio zdobywał bramki w każdym z trzech ostatnich spotkań przeciwko Crystal Palace, a w niedzielę może zaliczyć mecz numer 250 w barwach Młotów.

 

Prognoza: te derby to niemal gwarancja bramek. W każdym z 13-tu ostatnich spotkań pomiędzy tymi klubami obie drużyny strzelały gola, ta seria trwa od roku 2017, kiedy to West Ham wygrał 3:0. Jeżeli to tego dodamy, że Młoty nie potrafiły zachować czystego konta w żadnym z 13-tu ostatnich meczów ligowych, ale zdobywały bramki w każdym z 19-tu ostatnich spotkań przeciwko Orłom. Z kolei Crystal Palace strzelał bramki w 10 z 11 ostatnich meczów. Te dane wskazują, że tym bardziej możemy być przekonani, iż w tych derbach padną gole z obu stron. Lekkim faworytem są tutaj dla mnie gospodarze. Nastroje w ekipie Orłów muszą być znakomite po zwycięstwie na Anfield, zagrają w napadzie z duetem Eze-Olisse, z kolei West Ham z pewnością będzie odczuwał czwartkowe starcie w Lidze Europy z Leverkusen. Proponowane typy: powyżej 2,5 gola – kurs 1,74/Bet Builder: Crystal Palace lub remis i obie drużyny strzelą gola – kurs 2,05.