Czas
Kursy
1.01
1000

Liverpool - Wolves

19.05.2024 17:00,
Autor zapowiedzi: Mirosław Dudek

Zapowiedzi

17.6.2024

pic

POŻEGNANIE KLOPPA. Jurgen Klopp prowadził Liverpool w 491 meczach. Bilans niemieckiego menadżera to 298 zwycięstw, 109 remisów i 83 porażki. Bilans bramkowy – to 1033:503. Do ostatniego meczu z Wolverhampton Liverpool podchodzi z serią 10-ciu meczów bez czystego konta, po raz ostatni taką serię The Reds zanotowali …60 lat temu! Ciekawostką jest, że żaden z sześciu ostatnich menadżerów nie pożegnał Liverpoolu zwycięstwem. Pożegnanie Jurgena Kloppa zbiega się z 250 występem Premier League dla Liverpoolu Mo Salaha. Wilki wydają się idealnym rywalem na taki symboliczny mecz, przegrały na Anfield każde z sześciu ostatnich spotkań ligowych i zdobyły w tych starciach tylko 2 gole. Czy pożegnanie Jurgena Kloppa wypadnie okazale? 

Liverpool   – do gry powinien być gotowy Andy Robertson, podobnie jak Diogo Jota. Pożegnalny występ może zaliczyć Thiago Alcantara. Kontuzjowani są Joel Matip, Bobby Clark i Ben Doak.

Wolverhampton   – po raz pierwszy od dwóch miesięcy może zagrać Pedro Neto. Niepewny jest udział w tym meczu Pablo Sarabii. Kontuzjowani są Craig Dawson i Leon Chiwone.

 

CIEKAWOSTKI STATYSTYCZNE:

·       Liverpool wygrał 13 z 14 ostatnich meczów Premier League przeciwko Wolves.

·       Wolverhampton przegrał 6 kolejnych meczów ligowych na Anfield (bramki 13:2 dla Liverpoolu).

·       Liverpool nie przegrał żadnego z 16-tu meczów kończących sezon na Anfield, wygrał 8 takich spotkań z rzędu.

·       Liverpool nie potrafił zachować czystego konta w żadnym z 10-ciu ostatnich meczów, a w czterech ostatnich tracił minimum dwie bramki.

·       Wolverhampton przegrywał ostatni mecz w sezonie Premier League 7 razy z rzędu.

·       Wilki zdobyły w tym sezonie 50 bramek w Premier League. Ich rekord klubowy w tych rozgrywkach to 51 goli zdobyte w sezonie 2019/20.

 

Prognoza: niedzielne popołudnie na Anfield będzie przepełnione emocjami, atmosfera na stadionie będzie porywająca. Po 9 latach klub opuszcza Jurgen Klopp. Wynik meczu z Wolves schodzi tutaj na drugi plan, aczkolwiek piłkarze The Reds zrobią wszystko, aby godnie pożegnać swojego bossa na boisku. Wolverhampton pod wodzą Gary’ego O’Neilla spisywał się bardzo dobrze w tym sezonie, aczkolwiek pod koniec złapał zadyszkę i przegrał 5 z siedmiu ostatnich spotkań. Liverpool wygrał 6 razy z rzędu podejmując Wolverhampton w Premier League i myślę, że przy tej wyjątkowej okazji, ta seria będzie kontynuowana. Z drugiej strony pamiętajmy, że Liverpool nie potrafił zachować czystego konta od 10-ciu spotkań w Premier League, a w czterech ostatnich meczach tracił minimum 2 gole. Mój typ: Bet Builder - Liverpool i obie drużyny strzelą gola – kurs 2,05.