1000

Luton - Aston Villa

02.03.2024 18:30,
Autor zapowiedzi: Mirosław Dudek

ODWAŻNY BENIAMINEK. Luton przegrał we wtorek aż 2:6 z Manchester City w Pucharze Anglii, ale nawet grając przeciwko tak klasowemu rywalowi, beniaminek trzymał się swojego stylu gry, który cechuje wielka odwaga i ofensywne nastawienie. The Hatters notują teraz serię 13 meczów Premier League ze zdobytym golem, a pamiętajmy, że przed miesiącem potrafili wpakować po cztery gole tak mocnym rywalom, jak Brighton i Newcastle. Szkoleniowiec Luton, stwierdził, że każdy z meczów do końca sezonu, jest dla jego podopiecznych jak finał pucharu. Postawa beniaminka wzbudza powszechną sympatię i podziw. Możemy spodziewać, że walczącą o miejsce w Lidze Mistrzów, Aston Villę czeka trudna przeprawa na Kenilworth Road.

Luton   – kontuzjowani są Tom Lockyer, Mads Andersen i Marvelous Nakamba. Niepewny jest udział w tym meczu Elijaha Adebayo, Jacoba Browna i Amari Bella.

Aston Villa   – kontuzjowani są Boubacar Kamara, Emiliano Buendia, Jhon Duran, Tyrone Mings i Diego Carlos. Bliski powrotu do gry jest Ezri Konsa. Niepewny jest udział w tym meczu Paua Torresa.

CIEKAWOSTKI STATYSTYCZNE:

·       Luton wygrał 9 z 11 ostatnich meczów domowych przeciwko Aston Villi. Aczkolwiek będzie to pierwsze spotkanie ligowe pomiędzy tymi klubami na Kenilworth Road od kwietnia 1992 roku.

·       Aston Villa wygrała oba mecze wyjazdowe na stadionach beniaminków, przy różnicy bramek 8:1.

·       Tylko Arsenal zdobył w tym sezonie więcej bramek po strzałach głową (14), aniżeli Luton.

·       Aston Villa w tym sezonie zdobyła już 27 bramek przed przerwą, najwięcej spośród wszystkich klubów Premier League.

·       Napastnik Luton, Carlton Morris miał udział przy 6 golach w 6 ostatnich występach w Premier League (4 bramki i 2 asysty).

Prognoza: Aston Villa po lekkim załamaniu formy, kiedy to na przełomie stycznia i lutego przegrała 3 z czterech spotkań, wydaje się, że wróciła na właściwe tory. The Villans wygrali 2 ostatnie mecze Premier League i strzelili w nich 6 goli. Tymczasem Luton jest w odwrocie, przegrał 4 mecze z rzędu w różnych rozgrywkach, a w pięciu ostatnich spotkaniach stracił aż 19 bramek. Aston Villa potrafi grać mecze wyjazdowe z beniaminkami, w tym sezonie w dwóch takich spotkaniach zdobyła aż 8 goli. W meczach z udziałem Luton pada sporo goli, w każdym z ośmiu ostatnich spotkań notowano rezultaty powyżej 2,5 gola (średnia to 4,75 gola na mecz!). Z kolei w ośmiu z dziesięciu ostatnich spotkań z udziałem Aston Villi obie drużyny strzelały gola. Luton zdobywał bramki w każdym z 13-tu ostatnich meczów. Podopieczni Unaia Emery'ego mają w zwyczaju szybko otwierać konto bramkowe, zdobyli najwięcej bramek do przerwy (27), a w ostatnich ośmiu meczach strzelili 10 goli przed upływem 30 minuty spotkań. Proponowane typy: zwycięstwo Aston Villi – kurs 1,75/obie drużyny strzelą gola i powyżej 2,5 gola – kurs 1,69/1.gol padnie do 27 minuty – kurs 1,6.