Czas
Kursy
1.01
1000

Luton - Fulham

19.05.2024 17:00,
Autor zapowiedzi: Mirosław Dudek

Zapowiedzi

17.6.2024

pic

PIĘKNA PRZYGODA. Kibice Luton przeżyli wielkie emocje w tym sezonie, ich klub nie zdołał utrzymać się w Premier League, ale pozostawił bardzo dobre wrażenie. Luton grał odważnie, a kibice mogli być dumni z postawy podopiecznych Roba Edwardsa. Z jednej strony zespół ten w całym sezonie potrafił zachować czyste konto tylko 2 razy w tym sezonie, a z drugiej strony tylko raz na swoim Kenilworth Road nie zdobył gola (w październiku przeciwko Spurs). Dla mnie jednym z symbolicznych obrazków tego sezonu będzie mecz Luton – Brentford, gospodarze przegrywają 0:5, a na Kenilworth Road są pełne trybuny i kibice wspierają swój zespół. Tydzień wcześniej Arsenal przegrywa u siebie z Aston Villą 0:2 i trybuny Emirates Stadium już na 10 minut przed końcem meczu szybko pustoszeją. Kibice The Gunners mają się czego uczyć od fanów Luton. 

Luton   – kontuzjowani są Ross Barkley, Reece Burke, Amarii Bell, Jacob Brown, Marvelous Nakamba, Jacob Brown, Tom Lockyer, Mads Andersen oraz Issa Kabore.

Fulham   – zawieszony jest Issa Diop. Kontuzjowany jest Sasa Lukić. Poza nimi menadżer Marco Silva ma do dyspozycji wszystkich graczy.

 

CIEKAWOSTKI STATYSTYCZNE:

·       Luton nie wygrał żadnego z 8 ostatnich meczów przeciwko Fulham (w różnych rozgrywkach).

·       Luton po raz ostatni pokonał Fulham na Kenilworth Road w lutym 1980 na drugim poziomie rozgrywek (4:0).

·       The Hatters wygrali tylko 1 z 16 ostatnich meczów w Premier League (1-4-11).

·       Luton będzie pierwszym debiutantem, który spadnie z Premier League od roku 2014, kiedy to Cardiff spadł grając pierwszy raz w tych rozgrywkach.

·       Fulham wygrał tylko 3 z 18 wyjazdowych meczów w tym sezonie.

·       The Cottagers nie wygrali żadnego z sześciu ostatnich meczów na zakończenie sezonu, przegrywając 5 z nich.

 

Prognoza: Luton ma już tylko matematyczne szanse na utrzymanie, ale realnie rzecz biorąc The Hatters powracają do Championship (mają o 12 bramek gorszą różnicę aniżeli Nottingham). Fulham już od jakiegoś czasu mógł myśleć o wakacjach, a jak wiemy, podopieczni Marco Silvy zdecydowanie gorzej czują się grając w delegacjach. Na Kenilworth Road będzie fantastyczna atmosfera i wydaje się, że gospodarze będą dużo bardziej zmotywowani, aby dać radość swoim lojalnym kibicom. W pięciu z sześciu ostatnich spotkań z udziałem Luton padały wyniki powyżej 2,5 gola i The Hatters na swoim stadionie tylko raz w tym sezonie nie zdobyli gola. Zapowiada się otwarty mecz z wieloma okazjami bramkowymi. Proponowane typy: Luton, w bezpieczniejszym wariancie, spotkanie bez remisu – kurs 2,24/obie drużyny strzelą gola i powyżej 2,5 gola – kurs 1,63.