Czas
Kursy
1.01
1000

Man Utd - Newcastle

15.05.2024 21:00,
Autor zapowiedzi: Mirosław Dudek
pic

NOWY NIECHLUBNY REKORD NA OLD TRAFFORD? Manchester United w tym sezonie przegrał już 9 meczów ligowych na swoim Old Trafford. Czerwone Diabły nigdy w swojej historii nie poniosły 10-ciu porażek domowych w jednej kampanii ligowej. Trudno wykluczyć, że ten rekord zostanie ustanowiony w środowy wieczór, wszak na Old Trafford zjeżdża Newcastle, który w tym sezonie już dwukrotnie ograł ekipę prowadzoną przez Erika ten Haga, w tym raz na Old Trafford, kiedy to listopadzie Sroki wygrały aż 3:0 w Pucharze Ligi. Manchester United w tym sezonie stracił już 82 gole w różnych rozgrywkach. Tak źle nie było od 53 lat. Kibice Czerwonych Diabłów z ulgą pożegnają ten koszmarny dla nich sezon w Premier League. 

Manchester United   – po sześciu tygodniach powraca do gry Lisandro Martinez. Niepewny jest udział w tym meczu Bruno Fernandesa, Marcusa Rashforda i Willy’ego Kambwali.

Newcastle   – niepewny jest udział w tym meczu Alexandera Isaka i Calluma Wilsona. Do gry powinni być gotowi Nick Pope, Kieran Trippier, Joelinton i Miguel Almiron.

 

CIEKAWOSTKI STATYSTYCZNE:

·       Manchester United przegrał tylko 1 z 28 ostatnich meczów ligowych na Old Trafford przeciwko Newcastle.

·       Newcastle może zaliczyć dublet ligowy kosztem Manchester United po raz pierwszy od sezonu 1930/31.

·       Manchester United w tym sezonie przegrał już 14 meczów ligowych, najwięcej od kampanii 1989/90 (16).

·       Manchester United może przegrać po raz pierwszy w historii 10 meczów u siebie w jednym sezonie ligowym.

·       Newcastle powalczy, aby drugi sezon z rzędu zakończyć w TOP6, po raz pierwszy od 20-tu lat.

·       Srokom brakuje tylko trzech bramek aby wyrównać klubowy rekord zdobytych goli w jednym sezonie Premier League (82).

 

Prognoza: dwa fakty są tutaj bardzo wymowne. Manchester United stracił najwięcej bramek w sezonie (w różnych rozgrywkach) od roku 1971. Z kolei Newcastle tylko raz w swojej historii występów w Premier League był równie skuteczny. Mamy w tym sezonie do czynienia z wyjątkowo przeciekającą obroną klubu z Old Trafford, oraz wyjątkowo bramkostrzelny atak Srok. Newcastle walczy o utrzymanie szóstego miejsca w tabeli i moim zdaniem jest wystarczająco mocnym zespołem, aby pokusić o 3 punkty na Old Trafford. To był koszmarny sezon dla fanów Manchester United i nie spodziewam się miłego pożegnania w środowy wieczór. Proponowane typy: Newcastle w bezpieczniejszym wariancie, spotkanie bez remisu – kurs 1,8/Bet Builder : Newcastle lub remis i Newcastle strzeli powyżej 1,5 gola – kurs 1,94.