Czas
Kursy
1.01
1000

Newcastle - Wolves

02.03.2024 16:00,
Autor zapowiedzi: Mirosław Dudek
pic

ZORGANIZOWANE WILKI. fantastyczną pracę wykonuje w Wolverhampton menadżer Gary O’Neil, co specjalnie nie dziwi, ponieważ w ubiegłym sezonie dał się już poznać z bardzo dobrej strony w Bournemouth. Wilki są znakomicie zorganizowane, wygrały w tym sezonie już 11 meczów, to tyle samo, co podczas całej poprzedniej kampanii. Wolves wygrali 6 z dziewięciu spotkań od 24. grudnia, w tym okresie więcej zwycięstw zaliczyły tylko Manchester City i Liverpool. Zarówno Wolverhampton, jak Newcastle awansowały od ćwierćfinału Pucharu Anglii, ale losowanie sprzyjało tylko Wilkom, którzy zmierzą się z Coventry, podczas gdy Sroki wpadły na Manchester City. Spotkania pomiędzy tymi klubami w Premier League najczęściej kończą się podziałek punktów. Czy remis ponownie pogodzi te ekipy w najbliższą sobotę?

Newcastle   – do gry powinien być gotowy Sven Botman. Kontuzjowani są Joelinton, Nick Pope, Matt Targett i Callum Wilson.

Wolverhampton   – niepewny jest udział w tym meczu Hwanga Hee-Chana. Kontuzjowany jest Matheus Cunha.

 

CIEKAWOSTKI STATYSTYCZNE:

·       Newcastle przegrał tylko 1 z 8 meczów Premier League goszcząc Wolverhampton (1:2 w grudniu 2018 roku).

·       W 16 z 17 meczów pomiędzy tymi klubami w Premier League, obie drużyny strzelały gola.

·       Aż 11 z 17 meczów pomiędzy tymi klubami w Premier League kończyło się podziałem punktów (65%).

·       Wolverhampton w tym sezonie wygrał już 11 meczów w tym sezonie, to tyle samo, co w całej poprzedniej kampanii.

·       Newcastle w ostatnich ośmiu meczach Premier League stracił aż 23 gole, to tyle samo, co w poprzednich 20 spotkaniach ligowych.

 

 

Prognoza: Sroki i Wilki sąsiadują ze sobą w ligowej tabeli. Biorąc pod uwagę prognozy przed rozpoczęciem tego sezonu, takie sąsiedztwo to powód do zadowolenia dla Wolves (przez niektórych skazywani byli na walkę o utrzymanie), z kolei dla fanów Newcastle to spore rozczarowanie, wszak w ubiegłym sezonie zakończyli rozgrywki w TOP4. Fakt, że mecz będzie rozgrywany na St.James Park daje lekką przewagę gospodarzom, Wilki wygrały tu tylko raz na osiem ostatnich wizyt. W spotkaniach Premier League pomiędzy tymi klubami, tradycyjnie nie brakuje goli, aż w 16 z 17 takich meczów obie drużyny strzelały gola. Newcastle ma bardzo dziurawą defensywę, stracił aż 23 gole w ostatnich ośmiu meczach, a w czterech ostatnich meczach na St.James Park Sroki dały sobie wbić 12 goli. Warto zwrócić uwagę, że Newcastle otwierał wynik na St.James Park w 11  z 13 meczów Premier League w tym sezonie. W każdym z ośmiu ostatnich spotkań Premier League z udziałem Newcastle padały wyniki powyżej 2,5 gola. Proponowane typy: pierwszego gola strzeli Newcastle – kurs 1.65/obie drużyny strzelą gola i powyżej 2,5 gola – kurs 1,82/Bet Builder – obie drużyny strzelą gola i Newcastle lub remis, kurs 1,95.