Czas
Kursy
1.01
1000

Nottingham - Liverpool

02.03.2024 16:00,
Autor zapowiedzi: Mirosław Dudek
pic

KLĄTWA CITY GROUND. To brzmi niewiarygodnie, ale Liverpool nie wygrał żadnego z 12-tu ostatnich meczów ligowych goszcząc na stadionie Nottingham. Nigdy nie wygrał tam meczu w Premier League. W sobotę mecz będzie miał wyjątkowy ciężar gatunkowy. Nottingham jest tuż nad strefą spadkową i musi gromadzić punkty, aby oddalić od siebie widmo degradacji. Z kolei Liverpool uczestniczy w szalonym, wyścigu „trzech koni” o mistrzowską koronę. Biorąc pod uwagę tempo w jakim ten wyścig jest rozgrywany, to każda strata punktów może tu wyjątkowo drogo kosztować. Jurgen Klopp jest zmuszony grać młodzieżą, wszak w środowym meczu przeciwko Southampton w Pucharze Anglii nie mógł skorzystać z usług aż 13-tu graczy. Ilu z tych piłkarzy będzie gotowych do gry w sobotę. Czy Liverpool po raz pierwszy w historii podbije City Ground w meczu Premier League? 

Nottingham   – kontuzjowani są Willy Boly, Chris Wood, Ibrahim Sangare, Ola Aina i Nuno Tavares.

Liverpool   – długa lista kontuzjowanych graczy, są na niej Trent Alexander-Arnold, Diogo Jota, Joel Matip, Alisson Becker, Curtis Jones, Ryan Gravenberch i Thiago. Niepewny jest udział w tym meczu Mo Salaha, Dominika Szoboszlaia, Darwina Nunez i Wataru Endo.

 

CIEKAWOSTKI STATYSTYCZNE:

·       Nottingham nie przegrał żadnego z 12-ostatnich meczów na City Ground przeciwko Liverpoolowi, w tej liczbie jest 6 spotkań pomiędzy tymi klubami w Premier League na obiekcie Forest.

·       Liverpool tylko przeciwko Arsenalowi miał dłuższą serię bez zwycięstwa na wyjeździe ( 18 meczów w latach 1905-1928).

·       Nottingham zdobywał bramki w każdym z 9 meczów Premier League, pod wodzą Nunes Espirito Santo, a w siedmiu z nich zdobywał minimum 2 gole. Z drugiej strony, tylko raz potrafił zachować czyste konto.

·       Liverpool wygrał 7 z 8 ostatnich meczów Premier League, a w sześciu z nich zdobywał minimum 3 bramki.

·       Nunes Espirito Santo przegrał wszystkie 6 meczów w roli menadżera, mierząc się z Liverpoolem.

·       Luis Diaz miał udział przy pięciu golach (3 gole i 2 asysty) w pięciu ostatnich występach w Premier League.

 

Prognoza: przy typowaniu tego meczu będę czekał do ogłoszenia oficjalnych składów. W Liverpoolu pod znakiem zapytania stoi występ trójki piłkarzy – Mo Salaha, Darwina Nuneza i Dominika Szoboszlaia. Prawdopodobnie będzie dostępny Wataru Endo. Ewentualna obecność tych graczy, dużo zmieni w obrazie gry The Reds, choć oczywiście wszyscy są pod wrażeniem, jak znakomicie prezentuje się młodzież Liverpoolu. Jedno w grze The Reds jest niezmienne, to zespół, który gra ofensywnie i oddaje mnóstwo strzałów na bramkę rywali – średnio 19,2 na mecz.  Warto zwrócić uwagę, że Nottingham zdobywał bramki w 11 z 13 meczów Premier League na City Ground, a Liverpool strzelał minimum 3 bramki w sześciu z ośmiu ostatnich spotkań ligowych. Proponowane typy: Liverpool odda powyżej 5,5 strzałów w światło bramki – kurs 1,61/Liverpool wygra i powyżej 1,5 gola – kurs 1,69/obie drużyny strzelą gola i powyżej 2,5 gola – kurs 1,83.