Czas
Kursy
1.01
1000

Cracovia – Raków

19.05.2024 12:30,
Autor zapowiedzi:

Zapowiedzi

17.6.2024

pic

DOM, CZYLI TWIERDZA. Ostatnie dwa mecze przed Dawidem Szwargą jako pierwszym szkoleniowcem Rakowa. Właściciel klubu oznajmił już, że po sezonie trener ten przestanie pełnić swoją funkcję. Jednak nadal ma szansa, aby wprowadzić Raków na ligowe podium, do którego tracą zaledwie jeden punkt. Na ich drodze do tego celu stoją dwaj rywale. Już pierwszy z nich jest bardzo wymagający. Nawet za czasów Marka Papszuna Raków nie potrafił w lidze zdobyć obiektu przy Kałuży! Cracovia wygrała trzy z czterech ligowych spotkań z Rakowem (plus jeden remis). Czy i tym razem będzie podobnie?

Cracovia – jak to miało miejsce przez cały sezon „Pasy” nadal mają duże wahania formy i uzyskiwanych wyników. Potrafili ograć na wyjeździe Jagiellonię (3:1) czy Górnika Zabrze u siebie (5:0), ale w międzyczasie przegrali przed własną publicznością z Puszczą (0:1). Dawid Kroczek zdaje sobie z tego sprawę i podsumował to w następujący sposób: W końcówce sezonu wyniki zaskakują wiele osób, zespoły z góry tabeli tracą punkty, tak samo jak te, które grają o utrzymanie, a te potrafią też robić niespodzianki. Nikt się nie spodziewał, że z Jagiellonią i Górnikiem zdobędziemy komplet punktów. Dlaczego zespoły grające o mistrzostwo Polski tracą punkty, nie jestem w stanie powiedzieć. Dlatego piłka jest taka piękna, bo jest nieprzewidywalna i przysparza tyle emocji. Karol Knap będzie pauzował za nadmiar kartek.


Raków – wygrana z Pogonią (2:1) daje nadzieję, że zespół z Częstochowy może ostatecznie wskoczyć do strefy europejskich pucharów, co byłoby bardzo solidnym wynikiem zważając na mnóstwo perturbacji w trakcie tego sezonu. Obecny trener mistrzów Polski odniósł się do momentu poinformowania o jego rozstaniu z klubem po zakończeniu sezonu: Myślę, że to pytanie należy zadać osobie, która te decyzje podejmuje. Moje komentarze na temat timingu tej decyzji byłyby niewłaściwe. Teraz najważniejszy jest Raków, przyszłość tego klubu i to, żebyśmy wszyscy podążali w jednym celu. Nawet jeśli ktoś z tej łódki dostał sygnał, że za chwilę wysiada, to i tak chcę dopłynąć do celu razem z drużyną, sztabem i zawodnikami. Fran Tudor będzie pauzował za kartki.


Prognoza: zespół mistrzów Polski przez cały sezon miał wielkie problemy z grą w delegacjach i to jest jeden z powodów, dla których nie obronią oni tytułu. W czternastu meczach wyjazdowych w lidze czy też krajowym pucharze Raków potrafił w regulaminowym czasie gry odnieść tylko dwie wygrane! Starcie z Cracovią będzie dla nich dodatkowo trudne, gdyż w czterech meczach w lidze na stadionie w Krakowie ponieśli oni trzy porażki notując w tym czasie tylko jeden remis. Zespół Dawida Kroczka może przed tym meczem być już pewny utrzymania, ale to zależy od sobotniego wyniku Korony, ale nawet gdyby to stało się faktem punkty w starciu z mistrzem Polski zawsze bardzo dobrze smakują. Dodatkowo „Pasy” zdecydowanie lepiej spisują się z zespołami z czołówki, co potwierdzili w ostatnich tygodniach zdobywając punkty kosztem Jagiellonii (3:1), Górnika (5:0) czy Lecha (0:0). Co ciekawe w dziewięciu bezpośrednich potyczkach pomiędzy Cracovią i Rakowem na boiskach Ekstraklasy aż osiem razy punkt lub punkty padały łupem „Pasów”. Proponowane typy: zwycięstwo lub remis - Cracovia (kurs 1,8)/ spotkanie bez remisu – Cracovia (kurs 2,59).