Czas
Kursy
1.01
1000

Cracovia – Wisła Płock

27.05.2023 17:30,
Autor zapowiedzi:
pic

WIDMO SPADKU. Na nic zdała się zmiana trener i zwolnienie Pavola Stano kosztem Marka Saganowskiego. Wisła jak przegrywała tak przegrywa i z zespołu, który przez chwilę był nawet liderem ligi stała się już prawie spadkowiczem. Zespół z Płocka jest w strefie spadkowej i tak naprawdę nie może już liczyć tylko na siebie tracąc jeden punkt do bezpiecznego miejsca. Jednak czy Wisła będzie w stanie wygrać w Krakowie, gdzie w poprzednich dziewięciu konfrontacjach potrafili zwyciężyć tylko jeden raz?

Cracovia – tylko dwa punkty zdobyte w ostatnich czterech meczach sprawiły, że „Pasy” zanotowały bardzo mocny spadek w ligowej tabeli i obecnie są na dziesiątej pozycji. Po ostatnim remisie w Białymstoku Jacek Zieliński powiedział: Trudno mówić, że Jagiellonia zdobyła bramkę z przygotowanej akcji – to tylko kunszt i mistrzostwo Jesusa Imaza dały jej gola z serii stadiony świata. Mogliśmy sobie sprawić większą radość na daleką podróż do Krakowa, ale punkt trzeba szanować, chcemy sezon zamknąć wygraną z Wisła Płock.


Wisła Płock – przez ponad osiemdziesiąt minut gracze trenera Saganowskiego bardzo mądrze się bronili w starciu z nowym mistrzem Polski, ale ostatecznie ponieśli porażkę (1:2). Wynik ten sprawił, że przed ostatnią ligową kolejką wpadli do strefy spadkowej. Jednak na to zanosiło się już od dobrych kilku tygodni. Wisła przegrała 5 z 6 poprzednich spotkań i ich sytuacja jest bardzo trudna, żeby nie powiedzieć beznadziejna. Zobaczymy, jak ułoży się mecz z Cracovią. Trzy z czterech drużyn walczących o utrzymanie grają na wyjazdach. Myślę, że tutaj nie będzie już żadnych „przyjacielskich” meczów i wszyscy zmierzą się z rywalami, którzy będą skoncentrowani na sto procent – stwierdził Marek Saganowski.


Prognoza: Wisła jest w bardzo trudnej sytuacji, ale pytanie czy stać ich będzie na triumf w Krakowie? Moim zdaniem – NIE! Od początku roku można było obserwować regularny spadek tej drużyny w ligowej tabeli. Nie wygrali oni sześciu kolejnych spotkań ponosząc w tym czasie 5 porażek. Dodatkowo co jest niezwykle istotne przed tym ostatnim starciem w 2023 roku gracze z Płocka przegrali wszystkie siedem spotkań wyjazdowych! Co również interesujące Wisła potrafiła wygrać dwa pierwsze mecze w delegacjach w tym sezonie, ale kolejne 14 starć to 11 porażek i 3 remisy! Z drugiej strony mamy nie walczącą o nic Cracovię, która jednak u siebie jest bardzo solidna i nie zmieni tego nawet fakt ostatniej porażki u siebie z Zagłębiem Lubin (0:1). „Pasy” wcześniej w tym roku kalendarzowym nie zaznały porażki (3 zwycięstwa i 3 remisy). Cracovia wygrała 6 z 9 wcześniejszych bezpośrednich spotkań z Wisłą na własnym stadionie w Ekstraklasie, ponosząc w tym czasie tylko jedna porażkę. Proponowane typy: spotkanie bez remisu – Cracovia (kurs 1,82).