Czas
Kursy
1.01
1000

Górnik Zabrze – Jagiellonia

02.03.2024 15:00,
Autor zapowiedzi:
pic

JEDEN SCENARIUSZ. Jan Urban to szkoleniowiec, który słynie z tego, że bez względu na zespół, który prowadzi stara się grać otwartą i ofensywną piłkę. Górnik może na początku sezonu nie imponował pod względem ofensywnym, ale główny wpływ na tą sytuację miały urazy czołowych graczy. Po ustabilizowaniu sytuacji kadrowej Górnik ponownie stał się zespołem, na którego mecze dobrze się patrzy. Starcie ekipy z Zabrza z najbardziej ofensywną drużyna w lidze zapowiada się bardzo ciekawie, o czym wspomina trener Urban: Fajny mecz nas czeka. Wydaje mi się, że Jagiellonia jest zespołem, lubiącym grać piłką, gra kombinacyjnie i dobrze się ją ogląda. My chcemy grać podobnie. Zobaczymy, kto komu, na co pozwoli.

Górnik Zabrze – trener zespołu z Zabrza nawiązał przed starciem z Jagiellonią to fakt, że jego podopieczni nie wyszli na jeden z treningów przed konfrontacją z Widzewem w związku z brakiem wypłat: Nie byłem zszokowany tym, że zawodnicy nie wyszli trening. Podszedłem do tego ze zrozumieniem, bo taka sytuacja mogła mieć miejsce już wcześniej. O tym było już wiadomo. Zawodnicy chcieli po prostu pokazać, że był problem. Po dwóch wygranych z Piastem i Koroną przyszła porażka w Łodzi z Widzewem. Pomimo tego 32 zdobyte punkty na tym etapie sezonu to bardzo solidna zaliczka na dalszą część rozgrywek. Bardzo ważną informacją przed tym starciem jest fakt, że władze klubu zapewniły, że na konta zawodników trafiły zaległe pieniądza, co również będzie niezwykle istotne.


Jagiellonia – początek roku nie jest zachwycający w wykonaniu zespołu z Białymstoku. Tylko jedna wygrana w czterech meczach w regulaminowym czasie gry to nie jest wynik powalający. Po wydartym awansie do najlepszej czwórki Pucharu Polski Adrian Siemieniec widzi, ze ten czas również powinien dać pozytywne owoce: Duże brawa i gratulacje dla drużyny za bardzo ważne zwycięstwo. Kosztowało nas dużo serducha i intensywności. Jeżeli stawką jest półfinał, nie mogło być inaczej. Podziękowania dla kibiców i zespołu za walkę do końca. Nie mamy dużo czasu na radość, bo potrzebujemy szybkiej regeneracji przed sobotnim starciem z Górnikiem Zabrze w lidze. Takie scenariusze jak dziś to część piłki nożnej. Drużyna powinna przeżywać takie chwile. To ważny moment na etapie jej budowy.


Prognoza: jak wspominałem na wstępie to sobotnie starcie zapowiada się zdecydowanie jako otwarty mecz, w którym wiele będzie się działo pod obiema bramkami. W każdym z trzech spotkań Górnika w tym roku kalendarzowym padał dokładnie ten sam wynik 3:1. Natomiast w czterech potyczkach „Jagi” o stawkę w tej rundzie zanotowano gole z obu stron. Jagiellonia to nadal najbardziej skuteczna drużyna w lidze, która zdobyła 50 goli w 22 meczach. Średnia bramek, które padają w potyczkach Jagiellonii to aż 3,7 gola na mecz. Również, kiedy przychodziło do bezpośredniej rywalizacji tych drużyn w poprzednich sezonach gola padały lawinowo i tym razem ponownie oczekuje podobnego starcia. W 13 z 15 wcześniejszych potyczek Górnika z Jagiellonią we wszystkich rozgrywkach padały przynajmniej trzy gole. Proponowane typy: gol w obu połowach – TAK (kurs 1,67)/ powyżej 2,5 gola (kurs 1,78).