Czas
Kursy
1.01
1000

Hiszpania – Niemcy

27.11.2022 20:00,
Autor zapowiedzi:
pic

WIELKI TEST czeka podopiecznych Hansiego Flicka w niedzielny wieczór. Nie tylko przegrali inauguracyjne starcie z Japonią (1:2), a ich rywale znokautowali Kostarykę 7:0, ale również w ostatnich latach w bezpośredniej rywalizacji z tym rywalem Niemcy mają wielki problem. Mianowicie Niemcy wygrali tylko jedno z ostatnich siedmiu spotkań z Hiszpanią we wszystkich rozgrywkach (plus 4 porażki i 2 remisy). Co więcej ostatni raz w meczu o stawkę wygrali z tym rywalem na Euro w 1988 roku (2:0)! Jak będzie tym razem?

Hiszpania - w wygranym 7:0 meczu z Kostaryką, Hiszpania odnotowała posiadanie piłki na poziomie 81,9%, ustanawiając nowy rekord od czasu, kiedy te dane dostępne są na mistrzostwach świata (czyli od 1966 roku), przewyższając 80,3% Argentyny przeciwko Grecji w 2010 roku. Luis Enrique ma bardzo młoda drużynę, która jednak pokazała już dużą jakość na ostatnim Euro, kiedy to pechowa przegrali po rzutach karnych półfinał z Włochami. Pod względem charakterystyki gry i sposobu, w jaki chcą dominować rywali, Niemcy przypominają Hiszpanię. To będzie prawdziwe wyzwanie. To na pewno będzie otwarty mecz, a my postaramy się zrobić wszystko, żeby wygrać. Jeśli ktokolwiek wie, jak należy rywalizować, to właśnie Niemcy. Oni są zdolni zmieniać nieustannie dynamikę swojej gry – dodał selekcjoner Hiszpanii.


Niemcy – reprezentacja ta przegrała trzy z ostatnich czterech meczów mistrzostw świata, czyli tyle samo co w poprzednich 21 meczach na Mundialu! Po raz trzeci przegrali dwa mecze z rzędu (również w 1958 i 1982 roku), ale nigdy nie przegrali trzy kolejne meczów na tym turnieju wcześniej, a to im grozi w wypadku porażki w niedzielnym meczu. Hansi Flick i jego gracze stają pod ścianą, a niekorzystny bilans starć z Hiszpania z pewnością nie pomaga. Selekcjoner Niemców w następujący sposób wypowiedział się przed starciem z Hiszpanią: Podziwiam mocno Luisa Enrique. Udało mu się do kupy zebrać młody zespół o niezwykłej jakości. Niestety w kadrze nie ma mojego ulubionego zawodnika, czyli Thiago, ale widać jak dobrzy są z Sergio Busquetsem jako sercem drużyny. Nie możemy się już doczekać tego starcia.


Prognoza: początek pracy trenera Flicka był bardzo obiecujący (osiem kolejnych wygranych), ale ostatnie miesiące już tak udane nie są. Wystarczy wspomnieć, że Niemcy wygrali zaledwie 2 z 9 poprzednich starć we wszystkich rozgrywkach. Z kolei Hiszpanie wygrali 9 z 12 wcześniejszych potyczek. Pierwsze mecze pokazały również formę obu drużyn. Jak wspomniałem na wstępie w ostatnich latach Hiszpanie zdecydowanie lepiej wyglądają w rywalizacji z Niemcami. Wygrali oni 4 z 7 poprzednich starć i tylko jeden raz dali się pokonać, a mecz o punkty przegrali ostatni raz w 1988 roku! Dodatkowo ostatni mecz Hiszpanie wygrali z Niemcami w stosunku 6:0! Oczywiście Niemcy to Niemcy i ich potencjał jest nadal bardzo duży, ale w obecnej chwili zdecydowanie więcej szans daję ekipie Luisa Enrique. Proponowane typy: spotkanie bez remisu – Hiszpania (kurs 1,72)/ podwójna szansa 1-1 (kurs 1,91).