Czas
Kursy
1.01
1000

Korona – ŁKS

12.02.2024 19:00,
Autor zapowiedzi:
pic

PIĘĆ WYGRANYCH to bilans triumfów w tym sezonie ligowym łącznie Korony (3) i ŁKS – u (2). Mniej wygranych na swoim koncie ma tylko Ruch Chorzów (1). Dlatego też nie może dziwić fakt, że jedni i drudzy znajdują się w strefie spadkowej. Korona traci tylko jeden punkt do bezpiecznej pozycji, a ŁKS zamyka ligową tabelę mając bardzo trudną sytuację ze stratą dziewięciu „oczek” do miejsca dającego utrzymanie.

Korona - jeżeli ta drużyna będzie sobą, jeśli nie będziemy wymyślać nowych rzeczy, to wszystko będzie dobrze. Momentami brak dyscypliny w poprzedniej rundzie kosztował nas bardzo dużo. To są małe rzeczy, które straciliśmy. Teraz musimy je odebrać, ale żeby tak było musimy być bardzo odpowiedzialni. Jestem zadowolony z pracy sztabu i zespołu. To da się wyczuć w szatni i w klubie. Chłopaki są gotowi, aby rywalizować z każdym o wygraną – powiedział trener Kuzera. Pod koniec roku zespół z Kielc wyeliminował Legię z Pucharu Polski, co tylko potwierdza ich niezły potencjał. Przede wszystkim Korona na własnym stadionie powinna gromadzić punkty. W ostatnich siedmiu meczach u siebie doznali tylko jednej i to mocno pechowej porażki z Lechem (0:1) w anormalnych warunkach atmosferycznych.


ŁKS - Piotr Stokowiec i jego podopieczni stają przed nie lada wyzwaniem, jakim będzie utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej: Ustaliliśmy sobie plan na naszą grę w tej rundzie. Nakreśliliśmy zawodnikom organizację gry, czyli pokazaliśmy, jak chcemy wyglądać w ofensywie i defensywie. Bardzo chcemy być zespołem stabilnym, który nie traci bramek po byle kopnięciu piłki w nasze pole karne. Nie przeraża nas to, co nas za chwilę czeka. Jesteśmy gotowi na „bitwy” i chcemy wyjść zwycięsko z całej wiosennej kampanii.


Prognoza: ŁKS nie wygrał swoich ostatnich 13 meczów na poziomie Ekstraklasy, przegrywając aż 9 z tych starć. Dodatkowo zespół z Łodzi jako jedyny w całej lidze nie tylko nie wygrał choćby jednego meczu w delegacjach, ale również nie potrafił również sięgnąć po przynajmniej jeden punkt. W ośmiu meczach wyjazdowych ŁKS doznał 8 porażek strzelając w tym czasie zaledwie 3 gole (!) przy 17 straconych. Korona zachowała czyste konto w 5 z ostatnich 7 meczów u siebie z najbliższym rywalem we wszystkich rozgrywkach. Proponowane typy: Bet Bulider - zwycięstwo lub remis Korona i poniżej 3,5 gola (kurs 1,68).