Czas
Kursy
1.01
1000

Legia – Śląsk

21.04.2024 17:30,
Autor zapowiedzi:
pic

DOMOWA DOMINACJA. Na przestrzeni ostatnich lat bezpośrednia rywalizacja tych dwóch klubów w stolicy toczyła się zdecydowanie pod dyktando gospodarzy. Mianowicie Legia wygrała 10 z 12 poprzednich spotkań ligowych ze Śląskiem na własnym stadionie (plus dwa remisy). Ostatni raz zespół z Wrocławia wygrał ligowe spotkanie na obiekcie Legii w sierpniu 2011 roku! Co ciekawe ten ostatnio triumf Śląska miał miejsce w sezonie, w którym ekipa z Wrocławia wygrywała ligę. Tym razem również podopieczni Jacka Magiery mają wielką chrapkę na tytuł, bo tracą tylko dwa punkty do liderującej Jagiellonii. Natomiast Legia jest dopiero na siódmej pozycji ze stratą sześciu „oczek” do lidera.

Legia - Śląsk jest w takiej pozycji, że może powalczyć o mistrzostwo Polski, a to w życiu obecnych piłkarzy Śląska pewnie do tej pory się nie wydarzyło. Mecz na Ł3 z Legią jest wydarzeniem dla każdego zespołu. Przygotujemy się, że przyjedzie przeciwnik zdeterminowany i zorganizowany – stwierdził nowy szkoleniowiec Legii, który w swoim debiucie zdobył jeden punkt w starciu z Rakowem w Częstochowie. Pod nowymi rządami zespół ze stolicy nie pokazał niczego nowego, ale trzeba uczciwie stwierdzić, że nowy trener nie miał za wiele czasu na przygotowania czy większe zmiany w taktyce.


Śląsk - Jacek Magiera wraca do Warszawy, gdzie spędził większość ze swojej piłkarskiej kariery oraz gdzie rozpoczął swoją trenerską przygodę. Z pewnością dla niego osobiście to wielkie wydarzenie, a pokonanie Legii zawsze będzie miało wyjątkowy smak. Wiemy, co ten mecz może nam dać. Do końca będzie walka o miejsca na górze tabeli. Ścisk jest niesamowity. Przez przegraną w Zabrzu włączył się Górnik. Dla kibiców to znakomita sytuacja, a my też powinniśmy się uśmiechać, że możemy w tym uczestniczyć – stwierdził trener Magiera. Nahuel Leiva będzie pauzował za nadmiar kartek i jego brak będzie odczuwalny.


Prognoza: fakt rozgrywania tego starcia na obiekcie Legii daję im przewagę patrząc przede wszystkim przez pryzmat ostatnich bezpośrednich starć. Jak wspomniałem na wstępie Legia wygrała 10 z 12 poprzednich ligowych spotkań przed własną publicznością ze Śląskiem! Z drugiej strony w tym sezonie podopieczni Jacka Magiery to najlepiej punktujący zespół w całej lidze w delegacjach (25 punktów w 14 meczach). Śląsk to drużyna, która wykonuje najmniej rzutów rożnych z wszystkich drużyn w Ekstraklasie (średnio tylko 3,36 rzutu rożnego na mecz). To wyraźnie pokazuje jak gra Śląsk, czyli zdecydowanie bardziej defensywnie. Natomiast Legia z reguły u siebie stara się atakować, a to przekłada się na fakt, że u siebie Legia wykonuje średnio najwięcej tych stałych fragmentów gry (7,29 na mecz). Spodziewam się starcia, w którym to gospodarze będą dominowali, a to będzie się przekładało na większą ilość rzutów rożnych. Proponowane typy: Legia powyżej 5,5 rzutów rożnych (1,71).