Czas
Kursy
1.01
1000

Legia – Śląsk

27.05.2023 17:30,
Autor zapowiedzi:
pic

BLISKO CELU. Przyznam, że widząc postawę Śląska w meczach z Górnikiem w Zabrzu (0:2) oraz u siebie z Radomiakiem (0:1) kompletnie nie spodziewałem się, że Jacek Magiera wraz ze swoim zespołem będzie w stanie jeszcze skutecznie powalczyć o utrzymanie na finiszu ligowej kampanii. Jednak siedem zdobytych punktów w trzech ostatnich meczach i wydobycie się ze strefy spadkowej przed ostatnią ligową kolejką jest świetnym osiągnięciem. Po ostatniej wygranej trener Magiera powiedział: Zrealizowaliśmy plan, zdobyliśmy trzy punkty. Sezon się jeszcze nie skończył i przed nami decydujące spotkanie. Jednak właśnie Śląskowi został ostatni krok i starcie w stolicy z Legią, z którą wygrali tylko 2 z 24 poprzednich spotkań we wszystkich rozgrywkach!

Legia – porażka w Gdańsku (0:1) była troszkę niespodziewana, ale Legia już w tym sezonie tak naprawdę nic nie musi, no może oprócz zachowania jako jedyna w całej lidze statusu niepokonanej przed własną publicznością. Kosta Runjaic po tym ostatnim starciu stwierdził: Takie rzeczy się jednak zdarzają. Musimy o tym zapomnieć. Koncentrujemy się na meczu ze Śląskiem. Chcemy zachować status drużyny niepokonanej na własnym boisku.


Śląsk – w ostatnich meczach bardzo ważną rolę w zespole trenera Magiery spełnia Matías Nahuel Leiva, który w ostatnich dwóch meczach strzelił dwie bramki znacząco przyczyniając się do dwóch wygranych: Mimo zdobycia dwóch goli w dwóch meczach z rzędu, nie jestem zadowolony ze swoich występów w tym roku. Wiele się wydarzyło i nie zawsze mogłem być gotowy na sto procent. Wyciągnąłem sporo wniosków i teraz, dzięki Bogu, pomogłem drużynie tymi dwoma trafieniami. Mam nadzieję, że uda mi się kontynuować tę passę w kolejnym meczu. Dodał on również: Cóż, jeśli się wygrywa, atmosfera zawsze trochę się zmienia. Pamiętajmy jednak, że w sobotę mamy jeszcze jeden mecz, który jest dla nas jak finał i musimy wyjść tak samo zdeterminowani, jak na dwa poprzednie spotkania – dodał gracz Śląska.


Prognoza: w 6 z 8 poprzednich bezpośrednich spotkań tych drużyn rozgrywanych na Łazienkowskiej Legia potrafiła zachować czyste konto przeciwko Śląskowi i w siedmiu z tych wspomnianych spotkań padało poniżej 3,5 gola. Zespół z Warszawy zachował czyste konto w 8 z ostatnich 10 konfrontacjach przeciwko Śląskowi we wszystkich rozgrywkach. Co istotne Śląsk jest najmniej skuteczną drużyną w delegacjach w całej Ekstraklasie strzelając zaledwie 11 goli w 16 meczach. Zespół z Wrocławia nie wygrał kolejnych ośmiu spotkań wyjazdowych we wszystkich rozgrywkach (5 porażek i 3 remisy). Ogólnie Śląsk nie potrafił zwyciężyć w stolicy w kolejnych 11 spotkaniach ligowych, na co składa się 9 wygranych gospodarzy oraz dwa remisy. Fakt, że Śląsk potrzebuje punktów, a Legia gra już o nic do końca mnie nie przekonuje i spodziewam się, że Legia będzie chciał zachować status niepokonanej u siebie w całym sezonie (jako jedyna drużyna, do tej pory, gdzie zanotowali 11 zwycięstw i 5 remisów). Proponowane typy: zwycięstwo lub remis Legia i poniżej 3,5 gola (kurs 1,63).