Czas
Kursy
1.01
1000

Mainz – Dortmund

25.01.2023 18:30,
Autor zapowiedzi:
pic

DZIWNA ZALEŻNOŚĆ. Mainz w trwającym sezonie bardzo przeciętnie spisuje się w meczach przed własną publicznością, gdzie potrafili zdobyć tylko 7 punktów w 7 meczach, co jest drugim po Augsburgu (5) najgorszym wynikiem w całej lidze. Z kolei Dortmund przegrał pięć z ostatnich sześciu meczów wyjazdowych w Bundeslidze. Ostatni raz więcej porażek w pierwszych ośmiu meczach wyjazdowych sezonu zespół ten zanotował w kampanii 2014/15 (6). Co ciekawe Borussia przegrała tylko pięć razy podczas swoich wyjazdów w całym zeszłym sezonie!

Mainz - tylko trzy razy w historii gracze Mainz mieli gorszy wynik po pierwszych siedmiu meczach u siebie w najwyższej klasie rozgrywkowej, niż obecnie (7) - dwa punkty w sezonie 2020/21 i sześć punktów zarówno w sezonach 2006/07 jak i 2011/12. Bo Svensson zdobywa średnio 1,50 punktu na mecz Bundesligi jako trener Mainz. Jurgen Klopp i Thomas Tuchel mieli 1,51 i 1,43 w ciągu swoich kadencji, zanim zamienili Mainz na Dortmund. Przed tym starciem szkoleniowiec Mainz powiedział: Sprawialiśmy problemy wielu silnym przeciwnikom w tym sezonie – takimi jak Lipsk i Frankfurt. Chcemy to powtórzyć przeciwko Dortmundowi. Marlon Mustapha jest kontuzjowany, a Dominik Kohr będzie pauzował za kartki.


Dortmund - 28 punktów zdobytych przez Borussię sprawia, że jest to najgorsza pierwsza połowa sezonu Bundesligi od kampanii 2017/18, kiedy mieli o trzy punkty mniej na tym etapie rozgrywek. Ostatnio stracili więcej goli po 16 kolejkach (obecny 24) w sezonie 2007/08, kiedy do tego momentu dali sobie strzelić 26 bramek. Edin Terzic przed tą konfrontacją stwierdził: To jest również kwestia, którą omawiamy z zespołem. Nasze podejście na wyjeździe nie różni się zbytnio od gier na własnym boisku. Przeciwnicy są często nieco odważniejsi w meczach u siebie ze swoimi kibicami. Pilnie musimy się poprawić i zbierać punkty na wyjeździe. To również cel na środę. Thomas Meunier i Mateu Morey leczą urazy, a Jude Bellingham pauzuje za kartki.


Prognoza: Mainz nie pokonało Dortmundu u siebie od 20 września 2014 roku, notując od tego czasu jeden remis i sześć porażek! Dortmund wygrywał każdy z ostatnich pięciu meczów wyjazdowych w Bundeslidze z Mainz – to ich najdłuższa zwycięska seria z przeciwko zespołu z najwyższej klasy rozgrywkowej. Procent zwycięstw Dortmundu (63%) i średnia punktów (2,06) w Moguncji są wyższe niż na wyjeździe jakiegokolwiek innego obecnego zespołu Bundesligi. Jak wspomniałem powyżej Mainz gra mocno przeciętnie u siebie, ale małym pocieszeniem może być fakt, że Dortmund przegrał w tym sezonie już 6 z 9 potyczek w ligowych delegacjach. Proponowane typy: spotkanie bez remisu - Dortmund (kurs 1,73).