1000

Musetti L. - Fritz T.

10.07.2024 15:15,
Autor zapowiedzi: Mirosław Dudek

FRITZ Z CHARAKTEREM. Wielkie brawa dla Taylora Fritza! Przegrywać 0:2 w setach z Alexandrem Zverevem i odwrócić losy spotkania, to naprawdę trzeba się wykazać hartem ducha. Zverev przed meczem z Fritzem, ani raz nie stracił swojego podania i podobnie było w dwóch pierwszych setach meczu IV rundy, a jednak Fritz w takich okolicznościach nie przestał wierzyć w siebie i w nagrodę zagra w ćwierćfinale Wimbledonu, gdzie jego rywalem będzie Włoch, Lorenzo Musetti. Dwa lata temu Fritz grał już w ćwierćfinale Wimbledonu, wówczas zmierzył się z wielkim Rafą Nadalem, to był fascynujący, pięciosetowy pojedynek, wygrany przez Nadala, po tie-breaku w piątym secie. To będzie czwarta próba Amerykanina, aby przebić się do półfinału Wielkiego Szlema, do tej pory na tym etapie turnieju mierzył się z wielkimi mistrzami, raz z Nadalem, dwukrotnie z Djokovicem. Tym razem powinno być trochę łatwiej, ale Musetti z pewnością ma inne zdanie na ten temat.

LORENZO MUSETTI

Kraj : Włochy

Wiek: 22 lata

Ranking ATP/najwyższa pozycja :  25/15 (czerwiec 2023)

Wiek: 26 lat

Ranking ATP/najwyższa pozycja :  12/5 (27.02.2023)

Ilość tytułów/ilość tytułów w roku 2024: 8/2

Najlepszy występ w tym sezonie: triumf w Delray Beach, oraz Eastbourne

Ilość występów w Wimbledonie: 7

Najlepszy rezultat w tym turnieju: ćwierćfinał w roku 2022

IV runda Wimbledonu ze Zverevem 4:6,6:7,6:4,7:6,6:3

Prognoza: to będzie czwarty pojedynek tych panów, bilans jest korzystny dla Fritza – 2:1, ale ich ostatni mecz, przed trzema miesiącami w Monte Carlo wygrała Musetti 6:4,6:4. Oto, co powiedział przed tym meczem trener Fritza, Michael Russell: „Lorenzo to wyjątkowo utalentowany gracz. Potrafi wygrywać wielkie mecze, na wielkich scenach i świetnie spisuje się na kortach trawiastych. Taylor wie, że musi świetnie serwować, być agresywny, korzystać ze swojego forhendu przy konstruowaniu punktów. Przy tym musi grać sprytnie. Lorenzo z pewnością będzie grał kombinacyjnie, on lubi taką grę w kotka i myszkę, będzie próbował w ten sposób wyprowadzić Taylora ze strefy komfortu.” Lorenzo Musetti na tym etapie turnieju gra po raz pierwszy, z jednej strony skorzystał z tak ułożonej drabinki turniejowej, ale z drugiej strony, trzeba podkreślić, że młody Włoch, świetnie w tym sezonie prezentuje się na kortach trawiastych, przed przyjazdem do Wimbledonu, był w finale Queen’s Club. Musetti to sprytny gracz, ale aby pokonać Fritza w ćwierćfinale Wimbledonu, musi zagrać swój absolutnie najlepszy tenis i liczyć, na chwile słabości przy gemach serwisowych Fritza. Musetti swoją wiarę może czerpać z ostatniego zwycięstwa nad Fritzem w Monte Carlo i musi korzystać ze swojego returnu, w meczu poprzedniej rundy wygrał aż 41 punktów przy serwisie rywala. Moim zdaniem to jednak będzie za mało, aby pokonać będącego na fali Taylora Fritza. Mój typ: Fritz i powyżej 31,5 gemów – kurs 1,64.