Czas
Kursy
1.01
1000

Portugalia – Irlandia

11.06.2024 20:45,
Autor zapowiedzi:
pic

O LEPSZY NASTRÓJ. Porażka z Chorwacją (1:2) to z pewnością powód do małego niepokoju dla Roberto Martineza. Po fantastycznej passie dziesięciu kolejnych wygranych w kwalifikacjach do Euro w kolejnych czterech meczach doznali dwóch porażek, ale oczywiście trzeba pamiętać, że były to tylko i aż spotkania towarzyskie. Prawdziwe oblicze reprezentacji Portugalii jednak zobaczymy dopiero za kilka dni na Euro.

Portugalia – starcie z Chorwacją było już czwartą kolejną potyczką, w której Portugalczycy tracili przynajmniej dwie bramki. Selekcjoner Martinez w następujący sposób podsumował te fakty: Mieliśmy wiele różnych linii defensywnych, z wieloma zawodnikami. Każdy mecz jest inny. Musimy się poprawić, ponieważ trudno jest wygrać, jeśli traci się dwie bramki, ale to nie jest konkretna słabość, to brak synchronizacji, połączenia. Jesteśmy w dobrym momencie, aby to naprawić. Roberto Martinez dodał również: Odnieśliśmy 10 zwycięstw w kwalifikacjach, teraz musimy zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby przygotować drużynę i być na najlepszym poziomie 18 czerwca.


Irlandia - cieszę się z możliwości powrotu do męskiej kadry narodowej jako tymczasowy selekcjoner na najbliższe dwa mecze towarzyskie z Belgią oraz Szwajcarią. Prowadzenie kadry w marcowym oknie na reprezentacje jest ogromnym zaszczytem – powiedział John O'Shea, który w związku z nieudanymi poszukiwaniami na stanowisko selekcjonera reprezentacji Irlandii również w czerwcowych meczach prowadzi ten zespół. John O'Shea to trzeci zawodnik w historii pod względem ilości rozegranych spotkań w drużynie narodowej (118). Ten tymczasowy szkoleniowiec dodał również: Wszyscy wiedzą, że zawsze byłem dumny z faktu reprezentowania mojego kraju w karierze piłkarskiej, jak i jako członek sztabu szkoleniowego dorosłej lub młodzieżowej kadry. Wierzę, że nasza grupa zawodników jest w stanie wygrywać i nie mogę doczekać się dobrych wyników.


Prognoza: to niesamowite, ale Portugalia traciła przynajmniej dwa gole w kolejnych czterech meczach. To troszkę inne oblicze od tego, które można było zobaczyć w meczach o stawkę w kwalifikacjach do Euro, w których to odnieśli komplet dziesięciu wygranych z kapitalnym bilansem bramkowym 36:2! Irlandia to solidny zespół, który jednak praktycznie od zawsze ma wielkie problemy z grą w delegacjach. Spodziewam się, że gospodarze będą chcieli udanie zakończyć przygotowania do Euro i wyruszyć na turniej w dobrych nastrojach. Goście zdecydowanie bardziej skupią się na defensywie, a piłkę będą posiadali Portugalczycy próbując skruszyć ten mur, a to moim zdaniem przełoży się na dużą ilość rzutów różnych. Portugalczycy w ostatnich meczach przed własną publicznością wykonywali następującą ilość tych stałych fragmentów gry: 10 z Chorwacją, 7 z Finlandią, 5 ze Szwecją, 14 z Islandią, 11 ze Słowacją. Proponowane typy: Portugalia powyżej 5,5 rzutów rożnych (kurs 1,66)/ powyżej 8,5 rzutów rożnych (kurs 1,86)/ Portugalia powyżej 6,5 rzutów rożnych (kurs 2,27).