Czas
Kursy
1.01
1000

Ruch – Piast

01.03.2024 20:30,
Autor zapowiedzi:
pic

KRÓLOWIE REMISÓW. Drugie piątkowe starcie na boiskach najwyższej klasy rozgrywkowej przyniesie spotkanie dwóch drużyn, które w tym sezonie zdecydowanie przewodzą w klasyfikacji najczęściej dzielących się punktami. Ruch w 22 potyczkach zanotował 12 remisów, a Piast w 21 starciach aż 13 razy dzielił się z rywalami punktami. Dlatego też nie może dziwić, że ich pierwsza konfrontacja w tym sezonie rozegrana w Gliwicach zakończyła się remisem (0:0). Czy w piętek w Chorzowie padanie remis?

Ruch – Daniel Szczepan to zdecydowanie jeden z najważniejszych punktów ekipy „Niebieskich” w tym sezonie. Osiem zdobytych bramek oraz jedna asysta to dorobek tego gracza w obecnej kampanii ligowej. Ruch wywiózł punkt z Białymstoku, czyli w starciu z liderem: Cieszymy się, że mimo wszystko idzie to w dobrym kierunku. Widać, że jesteśmy lepiej zorganizowani. Dobrze to wygląda. Każdy wie, o co toczy się gra, w drużynie jest duży optymizm, ale nie ma punktów. Zostało ich do zdobycia 36, będziemy walczyć do końca – stwierdził Daniel Szczepan, czyli strzelec przepięknej bramki w tym starciu. Dodał on również o najbliższej rywalizacji: Zmierzą się dwie drużyny, która często remisują. Cóż tu powiedzieć więcej. Mam nadzieję, że wreszcie wygramy i zrobimy pierwszy krok w stronę utrzymania.


Piast – po remisie w starciu z Cracovią podopieczni Alexandara Vukovica pokazali się w tygodniu z bardzo dobrej strony wygrywając w ćwierćfinale krajowego pucharu z Rakowem 3:0. Po tym starciu szkoleniowiec Piasta stwierdził: To zwycięstwo ma swoją wartość, ale w piątek gramy w lidze. To jest ważniejsze niż aktualne poczucie zadowolenia. Za dużo czasu nie ma, a drużyna Ruchu jest w tym momencie dobrze dysponowana i trzeba będzie się przeciwstawić. Teraz już myślimy o tym, żeby się dobrze zregenerować i być gotowym na to spotkanie.


Prognoza: od momentu, kiedy Ruch przeniósł się na Stadion Śląski to w 5 z 6 takich starć padał remis. Jak wspomniałem na wstępie Ruch to drugi zespół w lidze pod względem osiągniętych remisów (12). Natomiast liderem tej klasyfikacji jest Piast, który 13 razy dzielił się punktami z rywalami. Dodatkowo „Niebiescy” najczęściej remisują u siebie (6 remisów w 11 meczach), a Piast zdecydowanie ma na swoim koncie najwięcej remisów w ligowych delegacjach (aż 8 w 11 meczach!). W pierwszej rundzie ich starcie nie mogło zakończyć się innym rezultatem, jak właśnie remisem (0:0). Proponowane typy: podwójna szansa 0-0 (kurs 1,64).