Czas
Kursy
1.01
1000

Ruch – Widzew

20.04.2024 17:30,
Autor zapowiedzi:
pic

SPADEK NIEUNIKNIONY. Po dotkliwej porażce 0:5 z Pogonią w Szczecinie wydaje się, że nadzieja, która jeszcze jakiś czas temu tliła się w Chorzowie a propo utrzymania to całkowicie prysnęła. Ruch spadł na ostatnie miejsce w ligowej tabeli wygrywając tylko 2 z 28 spotkań! Mając taki bilans praktycznie w każdej lidze trudno się utrzymać i tym razem jest podobnie. Ruch traci dziewięć punktów do bezpiecznego miejsca.

Ruch - zostało sześć kolejek do końca sezonu i żadnego marginesu błędu już nie mamy, a jako zespół musimy jeszcze liczyć, że będą układać się wyniki innych drużyn. Patrzmy na każde kolejne spotkanie, nie ma już co obiecywać, tylko wyjść na boisko i zaprezentować się z jak najlepszej strony. Otoczka będzie wspaniała, licznik frekwencji się nie zatrzymuje, to święto dla kibiców na trybunach. Poziom sportowy na boisku musi temu dorównać – podsumował Patryk Stępiński, czyli obecny gracz Ruchu, który był mocno związany z najbliższym rywalem. Janusz Niedźwiedź sprawił pomimo tych słabych wyników, że ekipa „Niebieskich” zyskała na jakości, ale nie przeniosło się to w pełni na wyniki zespołu.


Widzew - to nie będzie mecz Daniel Myśliwiec kontra Janusz Niedźwiedź. Prawdziwymi gwiazdami są piłkarze na boisku, my jesteśmy trenerami. Trener Niedźwiedź zapisał się złotymi zgłoskami w historii Widzewa po jego reaktywacji. Pół żartem mogę zaapelować do kibiców Ruchu, by mieli się na baczności. Już dwa razy przejąłem bowiem drużynę właśnie po Niedźwiedziu. Teraz Widzew, a wcześniej Stal Rzeszów. Kiedyś w sparingu ówczesny Widzew Niedźwiedzia sprawił srogie lanie Stali, którą wtedy prowadziłem, ale to już historia – powiedział Daniel Myśliwiec, który notuje świetny czas z Widzewem. Jego zespół nie przegrał pięciu kolejnych starć ligowych (3 wygrane i 2 remisy) i awansował na ósme miejsce.


Prognoza: Ruch pomimo tych słabych wyników stara się grać w piłkę i kreować bramkowe okazje. To z pewnością duża wartość dodana i pewna osłoda dla kibiców tego zespołu. Oczywiście bardzo dziurawa defensywa to wielki problem. Tylko ŁKS (58) stracił w tym sezonie więcej bramek, niż Ruch (47). Natomiast Widzew podobnie jak najbliższy rywal mocno stawia na grę piłką, więc powinno to być atrakcyjne spotkanie, tym bardziej, że gospodarze kompletnie nie mają nic do stracenia, a Widzew zyskał wiele pewności siebie w ostatnich tygodniach. Proponowane typy: gol w obu połowach - TAK (1,79).