Czas
Kursy
1.01
1000

Śląsk – Widzew

02.03.2024 17:30,
Autor zapowiedzi:
pic

CENNY PUNKT. Po dwóch domowych porażkach gracze Jacka Magiery po raz pierwszy w 2024 roku zdobyli punkt w ligowej rywalizacji. Dodatkowo remis w Poznaniu z Lechem, czyli z bezpośrednim rywalem w walce o tytuł jest niezwykle cenny. Śląsk w tym meczu powrócił do swojej gry z jesieni, kiedy to zdecydowanie bardziej skupiał się na defensywie i kontrach. Pomimo tego trudnego początku gracze z Wrocławia nadal mają tyle samo punktów, co pierwsza w tabeli Jagiellonia. Czy gospodarze zdobędą pierwszy komplet punktów w tym roku?

Śląsk – jest to jakieś światełko w tunelu, mając na myśli punkt w meczu z Lechem. Śląsk bardzo mocno zależał i zależy od formy oraz skuteczności Erika Exposito, a ta w pierwszych meczach nie jest najwyższa. Jednak dobra organizacja gry w Poznaniu daje nadzieję, że Śląsk ponownie zacznie regularnie punktować. Patrick Olsen przed tym zbliżającym się spotkaniem powiedział: Skupiamy się przede wszystkim na sobie, a nie na rywalu. Patrząc na tabelę, to my mamy znacznie więcej punktów. Nie ma co się przejmować dwoma meczami. Najważniejsze, żebyśmy my z dobrym nastawieniem i formą wyszli na sobotni mecz. Zrobimy co w naszej mocy, żeby wygrać z Widzewem. Tak, jak zrobiliśmy to jesienią. Petr Schwarz i Peter Pokorny pauzują za żółte kartki.


Widzew – w ostatniej kolejce Widzew wygrał drugie ligowe spotkanie, kiedy po niezłym, ale troszkę szczęśliwym zwycięstwie ograli Górnika Zabrze (3:1). W tygodniu zespół z Łodzi rozegrał starcie ćwierćfinału Pucharu Polski z Wisłą w Krakowie i po dramatycznej bitwie przegrali po dogrywce. Z pewnością to środowe spotkanie kosztowało bardzo wiele zdrowia graczy trenera Myśliwca i może to być troszkę widoczne w tym najbliższym spotkaniu.


Prognoza: Śląsk nie wygrał żadnego z czterech wcześniejszych domowych ligowych starć. W trzech ostatnich z tych wspomnianych spotkań gracze Jacka Magiery nie potrafili trafić do siatki rywali! Jednak pocieszeniem dla kibiców Ślaska może być fakt, że zespół z Wrocławia nie przegrał żadnego z czterech poprzednich bezpośrednich starć z Widzewem na własnym obiekcie, wygrywając trzy z nich. W 7 z 8 ostatnich meczów Śląska w lidze padało poniżej 2,5 gola. W trzech poprzednich meczach wyjazdowych Widzewa również nie zanotowano za wiele goli (poniżej 2,5 gola). Trzeba również pamiętać, że Widzew przystąpi do tego spotkania po pełnym dramaturgii, ale przegranym po dogrywce starciu z Wisłą w Pucharze Polski. Śląsk ma problemy ze skutecznością w ostatnich meczach, dlatego też nie spodziewam się wielkich fajerwerków w tym spotkaniu. Proponowane typy: Bet Builder – zwycięstwo lub remis Śląsk i poniżej 3,5 gola (kurs 1,73).