Czas
Kursy
1.01
1000

Warta – Legia

19.05.2024 15:00,
Autor zapowiedzi:
pic

EUROPA TUŻ, TUŻ. Wobec remisu Górnika Zabrze z Puszczą (1:1) Legia jest w bardzo dobrej sytuacji, bo wygrywając dwa ostatnie mecze będzie miała pewne miejsce w europejskich pucharach w przyszłym sezonie. To był bardzo trudny sezon dla zespołu ze stolicy z wieloma problemami, ale miejsce na najniższym stopniu podium da z pewnością pewną satysfakcję. Jednak pierwszy rywal na tej drodze będzie niezwykle wymagający. W pierwszych trzech meczach od momentu awansu Warty do najwyższej klasy rozgrywkowej Legia odnosiła same zwycięstwa, ale w kolejnych czterech potyczkach już tylko jeden raz zanotowano komplet punktów po stronie Legii.

Warta – w ostatnich sezonach Warta po rządami Dawida Szulczka zdecydowanie lepiej prezentowała się w ligowych delegacjach, aniżeli u siebie. Jednak ten sezon, a szczególnie ostatnie tygodnie są całkowicie odmienne pod tym względem. Warta wygrała trzy ostatnie mecze w Grodzisku: Jestem zadowolony z naszych ostatnich spotkań domowych. Bardzo bym chciał, byśmy podtrzymali pozytywną passę, energię i dobrze pożegnali się z Grodziskiem Wielkopolskim. Wszystkie ręce na pokład, pełna koncentracja na zadaniach – dodał szkoleniowiec Warty.


Legia - dla nikogo w tej lidze nie ma łatwych meczów. W niedzielę spodziewam się spotkania ze zmotywowaną drużyną, która ma jasno określony styl gry - jest agresywna w obronie, podejmuje dużo pojedynków, po stracie zagęszcza strefy, dobrze organizuje się dużą liczbą piłkarzy w polu karnym przeciwnika. Będzie to wymagający mecz, w którym musimy pokazać swoją najlepszą wersję – powiedział Goncalo Feio. Legia wygrała 3 z 4 poprzednich spotkań wyjazdowych pokonując bardzo wymagających rywali jak: Górnik Zabrze (3:1), Stal (3:1) czy Lech (2:1).


Prognoza: Warta potrzebuje w dwóch najbliższych meczach zdobyć tylko jeden punkt, aby mieć zagwarantowane utrzymanie. Jednak już przed tym niedzielnym starciem utrzymanie może być pewne, jeśli będąca w strefie spadkowej Korona nie wygra swojego spotkania z Ruchem. Natomiast Legia za wszelką cenę będzie chciała utrzymać swoją trzecią lokatę, ale do tego potrzebuje dwóch wygranych, nie oglądając się na rywali. Warta to zespół, który w tym sezonie wykonuje zdecydowanie najmniejszą ilość rzutów rożnych – 3,41. Z kolei Legia jest na drugiej pozycji wykonując średnio dokładnie 6,0 tych stałych fragmentów gry. Dodatkowo Warta w domowych meczach daje rywalom szansę na 4,69 rzutów rożnych, a Legia w delegacjach potrafi zdobywać 4,94 tych stałych fragmentów gry. Zespół gości musi spróbować wygrać to spotkanie, a to wiąże się z większą ilością ataków. Proponowane typy: więcej rzutów rożnych - Legia (kurs 1,48)/ Legia powyżej 4,5 rzutów rożnych (kurs 1,78).