W.H.U.-Man.City

23.10.2020,
Autor zapowiedzi: Mirosław Dudek
pic

11 ZWYCIĘSTW Z RZĘDU, taką niesamowitą serię notują Obywatele mierząc się z Młotami. Wyniki pomiędzy tymi klubami na stadionie West Ham są jeszcze bardziej wymowne, sześć ostatnich rezultatów to 0:5, 0:4, 0:3, 1:4, 0:4 i 0:5. W przypadku The Hammers można się nabawić kompleksów City. Mam jednak wrażenie, że tym razem nie będzie to, aż tak bardzo jednostronne widowisko. Młoty w trzech ostatnich spotkaniach pokazały charakter, a Obywatele na London Stadium przyjeżdżają mając sporo problemów kadrowych. Rzut oka na ligową tabelę, wskazuje, że tym razem City może czekać trudna przeprawa w Londynie.

West Ham – do gry powinni być gotowi Michail Antonio i Sebastien Haller. Poza tym David Moyes ma do dyspozycji wszystkich graczy. Nastroje w obozie Młotów nie mogą być lepsze, po koszmarnych dwóch pierwszych kolejkach, w dwóch następnych odniósł spektakularne zwycięstwa nad silnymi ekipami – Wolves 4:0 i Leicester 3:0. Jednak na morale tego zespołu najlepiej chyba wpłynął występ przed tygodniem na Tottenham Hotspur Stadium, The Hammers przegrywali tam jeszcze do 82 minuty aż 0:3, ale potrafili w końcówce strzelić trzy bramki i wywieźć punkt z boisku możnego sąsiada. To osiągnięcie bez precedensu w historii Premier League!

Manchester City – wątpliwy jest występ Benjamina Mendy’ego, Gabriela Jesusa i Fernandinho. Niepewny jest udział w tym meczu Nathana Ake, Aymerica Laporte i Kevina De Bruyne. Pomimo tych kłopotów kadrowych The Citizens potrafili pokonać w środę FC Porto w Lidze Mistrzów, choć to goście objęli prowadzenie, ale 3 bramki podopiecznych Pepa Guardioli pozwoliły godnie wystartować w rozgrywkach, których zdobycie jest marzeniem włodarzy z Etihad Stadium. Przed tygodniem Manchester City pokonało w lidze Arsenal 1:0, ale we wcześniejszych dwóch meczach zdobył tylko 1 punkt i jest wciąż w dolnej części tabeli, choć ma mecz zaległy do rozegrania. Ten wynik z Arsenalem (1:0) był dość osobliwy – po raz pierwszy od ośmiu spotkań Premier League z udziałem City padł wynik poniżej dwóch goli.

Prognoza – w tym meczu możemy spodziewać się gradu bramek. W tym sezonie mecze z udziałem West Ham przynoszą średnio 3,6 gola, Manchester City strzelił aż 25 bramek przy okazji sześciu ostatnich występów goszcząc na stadionach West Ham. Oczywiście faworytem pozostają Obywatele, którzy 11 razy z rzędu ogrywali The Hammers. W pięciu ostatnich meczach na stadionie West Ham, piłkarze City prowadzili już do przerwy, a bilans bramkowy to 12:1 dla Obywateli. W piętnastu ostatnich meczach Premier League z udziałem City strzelano bramki już do przerwy. Proponowane typy: obie drużyny strzelą gola – kurs 1,62/obie drużyny strzelą gola i powyżej 2,5 gola – kurs 1,83/1.połowa powyżej 1,5 gola – kurs 1,96.