Czas
Kursy
1.01
1000

Widzew – Lech

19.05.2024 17:30,
Autor zapowiedzi:
pic

ROZKŁAD TOTALNY. Chyba już od dobrych kilku tygodni władze Lecha zadają sobie pytanie jakim cudem podjęli tak katastrofalną decyzję o powierzeniu pierwszego zespołu Mariuszowi Rumakowi. Lech prezentuje się po prostu fatalnie mimo że ich kadra jest bardzo mocna. Okres zimowy, który miał ten trener tylko pokazuje po raz kolejny, że dla niego ławka trenerska nie jest dobrym miejscem. Dla kibiców Lecha jest jedno wielkie pocieszenie, a mianowicie Mariusz Rumak jeszcze tylko w dwóch meczach poprowadzi Lecha.

Widzew – trzy kolejne porażki oto ostatnie wyniki zespołu Daniela Myśliwca. Ten trudny okres wiąże się głównie z dwoma sprawami moim zdaniem. Po pierwsze poważny uraz kolana lidera zespołu, czyli Bartłomieja Pawłowskiego, a po drugie zapewnienie sobie ligowego bytu. Jednak trzy porażki to spory ciężar i szkoleniowiec Widzewa zdaje sobie z tego sprawę: Ostatnie mecze bardzo mnie bolą. Nie tyle porażki, ponieważ nie wszystkie spotkania można wygrać, ale trzeba mieć poczucie, że zrobiło się wszystko, żeby odnieść zwycięstwo. Ja nie mam takiego poczucia i jestem daleki od satysfakcji.


Lech - Niels Frederiksen to człowiek, który ma przywrócić Lechowi chwałę, bo Mariusz Rumak sprawił, że że ta chwała została głęboko zakopana. Obecny trener Lecha cały czas próbuje zaklinać rzeczywistość mówiąc: My cały czas sobie mówimy, że rozgrywki jeszcze trwają. Walczymy o przyszłość klubu, a także piłkarzy, którzy tu zostaną. Najważniejsze, żebyśmy krok po kroku robili swoje. Najpierw trzeba się było podnieść po porażce z Legią, potem dobrze przygotować występu w Łodzi, a następnie pozytywnie zakończyć sezon spotkaniem u siebie z Koroną. Lech przegrał 3 z 5 ostatnich spotkań ligowych.


Prognoza: co ciekawe Widzew to jedyny zespół w całej lidze, który w domowej rywalizacji ani razu nie podzielił się z rywalami punktami, notując w tym czasie 9 wygranych oraz 7 porażek. Myślę, że to ostatnie spotkanie przed własną publicznością będzie idealnym momentem na pierwsze takie rozstrzygnięcie. Gospodarze zmierzą się z przeciętnym Lechem, dla którego remis będzie też niezłym rezultatem patrząc na ich grę i formę. Co ciekawe w 4 z 6 poprzednich bezpośrednich potyczek pomiędzy Widzewem i Lechem rozgrywanych w Łodzi zanotowano remis. Proponowane typy: podwójna szansa 0-0 (kurs 1,77).