Czas
Kursy
1.01
1000

Zagłębie Lubin – Jagiellonia

20.04.2024 20:00,
Autor zapowiedzi:
pic

SZOK. Chyba nikt nie spodziewał się przed potyczką Jagiellonii z Cracovią, że to właśnie ekipa gości będzie w stanie wygrać na boisku lidera (3:1). To była olbrzymia niespodzianka, która wpisała się wyniki liderujących drużyn w poprzedniej kolejce (trzy pierwsze drużyny przegrały swoje spotkania, a z pierwszej siódemki tylko dwa kluby zdobyły komplet punktów). Jednak jak wspomniałem wiele razy w obecnym sezonie walka o tytuł mistrza to typowy wyścig „żółwi”. Jagiellonia nie przegrała pięciu poprzednich bezpośrednich starć z „Miedziowymi”. Czy i tym razem będzie podobnie?

Zagłębie Lubin – Bartosz Kopacz po kolejny słabym spotkaniu w Gliwicach powiedział: Dwa ostatnie spotkania były przegrane, więc nie będę na siłę wyciągał pozytywów. Nie ma co sobie mydlić oczu. Trzeba ze świadomością podejść i stwierdzić, że nie wszystko dzisiaj było, jak należy. Na pewno było to taki mecz, który nie może się w przyszłości powtórzyć. Ogólnie chyba w Lubinie nie mogą się już doczekać końca sezonu, bo wydaje się, że koncepcja z Waldemarem Fornalikiem nie wypaliła. Pocieszeniem dla kibiców tego klubu może być fakt, że Zagłębie nie będzie raczej mocno zaangażowane w walkę o utrzymanie na finiszu ligi.


Jagiellonia – nawet grając w osłabieniu w ostatnim starciu z Cracovią podopieczni Adriana Siemieńca pokazali wielką jakość i gdyby tylko wykorzystali rzut karny przy stanie 1:2, to być może wynik byłby kompletnie inny. Po tym starciu trener „Jagi” stwierdził: Ostatnio przegraliśmy u siebie, jesteśmy tym rozczarowani, ale już nie ma sensu wracać do tego co za nami. Trzeba skupić się przed tym, co nas czeka. Jedziemy do Lubina po zwycięstwo. Dzisiaj jesteśmy w takim momencie, że każdy mecz i kolejka mogą być kluczowe. Nie ma spotkania ważniejszego od następnego. Oczywiście zawsze chcemy grać o wygraną. Do Lubina jedziemy po zwycięstwo ale nie sądzę, aby ta kolejka o czymkolwiek zadecydowała, lub cokolwiek przekreśliła.


Prognoza: jak wspomniałem na wstępie Jagiellonia jest niepokonana od pięciu starć z Zagłębiem Lubin we wszystkich rozgrywkach. Dodatkowo gracze z Białegostoku wygrali 5 z 10 wcześniejszych konfrontacji w Lubinie w lidze. Jagiellonia pokazała swoją dużą jakość ofensywną pomimo wpadki z „Pasami”. Zespół z Białegostoku raczej przyzwyczaił, że dłuższe okresy bez wygranej im się nie przytrafiają. Dodatkowo starcie w Lubinie powinno być dla nich bardziej udane, gdyż podopieczni trenera Fornalika mocno zawodzą. W tym sezonie Zagłębie u siebie strzeliło tylko 14 goli w 14 meczach i tylko Warta ma mniej strzelonych bramek na swoim koncie w domowych meczach (10). Jagiellonia nie przegrała 8 z 9 poprzednich starć wyjazdowych we wszystkich rozgrywkach i spodziewam się, że goście będą mocno zmotywowaniu po ostatniej wpadce. Proponowane typy: spotkanie bez remisu – Jagiellonia (1,73).