1000

Nottingham - Man City

28.04.2024 17:30,
Autor zapowiedzi: Mirosław Dudek

PEP GUARDIOLA RAZY 300. Pep Guardiola w niedzielę poprowadzi Manchester City po raz 300. w meczu Premier League i zostanie 19-tym menadżerem, który sięgnie tej liczby. Co ciekawe, sześciu z siedmiu ostatnich szkoleniowców, którzy obchodzili taki jubileusz przegrywali takie spotkanie, wyjątkiem był Jurgen Klopp, który w meczu numer 300 pokonał 3:0 Aston Villę. Manchester City jest wielkim faworytem niedzielnego starcia na City Ground, ale uwaga – rywalem Guardioli będzie Nunes Espirito Santo, a to menadżer z którym ma niekorzystny bilans. Nunes Espirito Santo przegrał tylko 1 z 4 meczów, kiedy jego zespół gościł Manchester City prowadzony przez Guardiolę. Ostatnie takie spotkanie miało miejsce w sierpniu 2021 roku, kiedy to Tottenham prowadzony przez Santo pokonał Manchester City Guardioli 2:1. Mimo wszystko, myślę że w niedzielę Pep Guardiola poprawi ten bilans.

Nottingham   – wątpliwy jest występ Taiwo Awoniyi. Kontuzjowany jest Willy Boly.

Manchester City   – niepewny jest udział w tym meczu Erlinga Haalanda.

CIEKAWOSTKI STATYSTYCZNE:

·       Nottingham przegrał tylko 3 z 16 ostatnich meczów domowych przeciwko Manchester City w najwyższej klasie rozgrywek (10-3-3).

·       Manchester City może ustrzelić dublet kosztem Nottingham w najwyższej klasie rozgrywek po raz pierwszy od roku 1991.

·       Nottingham wygrał tylko 1 z 9 ostatnich meczów w Premier League, ale nie przegrał żadnego z trzech ostatnich spotkań na City Ground.

·       Forest potrafił zachować czyste konto tylko raz na 23 ostatnie mecze w Premier League (2:0 z West Ham w lutym).

·       Nottingham przegrał 8 z 9 ostatnich meczów grając przeciwko aktualnym mistrzom Anglii i stracił w tych spotkaniach aż 32 gole.

·       Manchester City może zostać pierwszym zespołem, który strzeli minimum cztery bramki w czterech kolejnych meczach w dwóch kolejnych sezonach Premier League.

Prognoza: Manchester City jest raczej nie do powstrzymania w drodze po kolejny tytuł. W czwartek na Amex Stadium podopieczni Pepa Guardioli pokazali swoją moc łatwo ogrywając Brighton 4:0, już do przerwy wpakowali Mewom trzy gole i praktycznie było pozamiatane. Myślę, że zmotywowany Nottingham postawi większy opór, ale efekt będzie bardzo podobny. Zakładam, że Obywatele będą chcieli jak najszybciej otworzyć wynik, podobnie jak to miało miejsce w Brighton. W trzech z czterech ostatnich spotkań City obejmowało prowadzenie już w I połowie, a Nottingham tracił gola do przerwy w każdym z sześciu ostatnich spotkań. Mój typ: 1połowa/spotkanie 2/2 – kurs 1,82.