Leverkusen - Tottenham

18. października 2016 22:45, Autor analizy: Mirosław Dudek

Więcej zapowiedzi
pilka nozna anglia tottenham 001

ROZRZUTNI APTEKARZE. Bayer Leverkusen na starcie Champions League zanotował dwa remisy, choć klub z BayArena powinien do meczu z Tottenhamem przystępować z kompletem oczek, jednak w obu pierwszych meczach potrafił roztrwonić przewagę. W pierwszym meczu Bayer prowadził już po 15 minutach 2:0 z CSKA Moskwa, a mimo to tylko zremisował. Z kolei w Monaco Niemcy utrzymywali korzystny wynik aż do 94 minuty spotkania, ale wtedy sprawy w swoje ręce wziął Kamil Glik i kapitalnym uderzeniem wyrównał. Dziś wieczorem Bayer Leverkusen będzie gościł Tottenham, czy i tym razem zobaczymy podobny scenariusz?

SYTUACJA KADROWA:

Bayer Leverkusen : kontuzjowani są Yurchenko, Bellarabi i Pohjanpalo. Do gry powinien być gotowy Lars Bender.

Tottenham : kontuzjowani są Toby Alderweireld i Harry Kane.

CIEKAWOSTKI STATYSTYCZNE :

• Bayer Leverkusen rozegra mecz numer 100 w Champions League.
  • Bayer Leverkusen zremisował 3 ostatnie mecze w Lidze Mistrzów na BayArena.
  • Te zespoły tylko raz spotkały się w europejskich pucharach. Miało to miejsce w fazie grupowej PUEFA na BayArena. Wygrał Tottenham 1:0, a jedyną bramkę strzelił Berbatov, wcześniej piłkarz Leverkusen.
  • Bayer Leverkusen ma mierny bilans spotkań przeciwko klubom angielskim – 3W 4R 12P. Aptekarze przegrali aż 9 z 10 ostatnich meczów przeciwko rywalom z Premier League.
  • Tottenham ma dość wyrównany bilans spotkań przeciwko klubom niemieckim – 9W 2R 7P, przy czym na ziemi niemieckiej jest on trochę gorszy – 3W 1R 6P.
  • Tottenham w żadnym z 6 ostatnich meczów w Lidze Mistrzów nie strzelił więcej niż jednego gola.
  • Javier Hernandez strzelił 7 goli w 9 ostatnich występach w Lidze Mistrzów.

CYTAT :

„Tottenham gra świetną piłkę, a w ich drużynie panuje bardzo dobra atmosfera. Łatwo zaobserwować, że poczynili wielkie postępy w każdym aspekcie gry. Uważam, że są w stanie powalczyć o tytuł w Premier League. Miałem przyjemność prowadzić jako szkoleniowiec Heung-Mina So w Leverkusen. On pokazuje teraz swój potencjał w Tottenhamie i mam nadzieję, że będzie to kontynuował, no może z wyjątkiem wtorkowego wieczoru.” - powiedział Roger Shmidt, trener gospodarzy.

„Mam nadzieję, że strata Tony’ego Alderweirelda nie będzie dla nas wielkim problemem. Wszyscy poza nim i Harry Kane’m są gotowi do gry. Dwa najbliższe mecze – ten dzisiejszy i rewanż na Wembley mogą być kluczowe, w kwestii awansu z grupy, dlatego tak ważne jest, aby je wygrać. Podziwiam w jaki sposób Roger Shmidt prowadzi Bayer Leverkusen. Oba zespoły grają bardzo intensywnie i zawsze próbują atakować. Uważam, że czeka nas ekscytujący mecz. ” - powiedział Mauricio Pochettino, trener Tottenhamu.

Prognoza: sytuacja w grupie po dwóch kolejkach jest bardzo wyrównana, co tylko podnosi rangę wtorkowego starcia Bayer Leverkusen –Tottenham. Aptekarzom brak stabilizacji formy w tym sezonie, dobre mecze przeplatają słabymi, a do tego dochodzi jeszcze ten dziwny brak koncentracji, który często powoduje stratę punktów. Leverkusen wygrał tylko 2 z siedmiu ostatnich meczów w różnych rozgrywkach. Dużo lepiej ten sezon rozpoczął Tottenham, który przegrał tylko 1 z 11 meczów o stawkę (z Monaco na Wembley). W sobotę Koguty jednak nie popisały się zaledwie remisując na wyjeździe z West Bromwich (bramkę zdobyli w samej końcówce). Spodziewam się bardzo zaciętego meczu, ale myślę, że w tej chwili więcej jakości w składzie ma ekipa z Londynu. Tottenham zdobywał bramki w każdym z 21. ostatnich meczów i na BayArena pewnie też trafi do siatki gospodarzy. Mój typ – 02 z kursem 1,76. Dla odważniejszych można spróbować zagrać - spotkanie bez remisu ze wskazaniem na Tottenham, po kursie 2,39.

Typ na dokładny wynik –0:1.

Piłka nożna » Liga Mistrzów

Pilka nozna | Liga Mistrzow

mecz ilosc bramek spotkanie/ilosc bramek spotkanie/1.pol. ilosc bram... podwojna szansa 1.polowa 1.polowa ilosc bramek 1.pol. 1.druzyna dokladna i... 1.pol. 2.druzyna dokladna i... 1.pol. 1.druzyna dokladna i... 1.pol. 2.druzyna dokladna i... 1.polowa dokladna ilosc bra... 1.druzyna strz.gola 2.druzyna strz.gola obie druzyny strz.gola spotkanie/obie druzyny strz... obie druzyny strzela bramke... handicap 0:1 handicap 1:0 handicap 0:2 handicap 2:0 handicap 0:3 handicap 3:0 spotkanie bez remisu 1.polowa/koniec 1.druzyna zdobedzie bramek 2.druzyna zdobedzie bramek przedzial bramek 1.druzyna il.bramek 2.druzyna il.bramek 1.bramka 1. bramka-minuta 1.bramka-minuta 1.druzyna 1.bramka-minuta 2.druzyna 1.bramka-minuta 1.bramka/koniec 2.polowa 2.polowa ilosc bramek 2.pol. 1.druzyna dokladna i... 2.pol. 2.druzyna dokladna i... 2.polowa dokladna ilosc bra... 1.polowa/2.polowa polowa z wieksza il.bramek dokladna ilość bramek 1.druzyna dokladna ilość br... 2.druzyna dokladna ilość br... dokladny wynik 1.pol. dokladny wynik 2.pol. dokladny wynik padnie bramka - minuta nie padnie bramka - minuta 0-15 minuta spotkania 0-30 minuta spotkania 0-60 minuta spotkania 0-75 minuta spotkania 1.druzyna strz.gola w obu p... 2.druzyna strz.gola w obu p... 1i2 druz.strz.gola w obu po... 1. i 2. druzyna strzela gol... 1. i 2. druzyna strzela gol... 1.druzyna strz.gola w 1.pol... 2.druzyna strz.gola w 1.pol... 1.druzyna strz.gola w 2.pol... 2.druzyna strz.gola w 2.pol... 1.druzyna wygra do zera 2.druzyna wygra do zera 1.druzyna wygra obie polowy 2.druzyna wygra obie polowy 1.druzyna wygra przynajmnie... 2.druzyna wygra przynajmnie... rzut karny czerwona kartka suma zółtych kartek suma rz.roznych 1.pol.-1.bramka 2.pol.-1.bramka Strzeli gola (razem z dogry...